Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sotetszoke haj melirozasahoz...

Sotetszoke haj melirozasahoz hany szazalekos oxit hasznalnak?

Figyelt kérdés
Miert sargult be par eve a melirem? Esetleg gyenge lehetett az oxi? Bevallalhatom ujra a melirt egy masik fodrasznal? Erdemes neki szolnom elore, hogy olyan hajam van ami besargul par mosas utan?

#Haj melir
2022. ápr. 27. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek besárgul. Sőt, alapvetően amikor szőkítve van, sárgára szívja ki az oxi. Az, hogy nem sárga, amikor kijössz a szalonból, a festés eredménye. Sárgát kiüti a lila (színkör, színelmélet), ezért ezt a hatást lila samponnal tudod fenntartani. Más néven hamvasító, amiben kékes-lilás pigmentek vannak, ami a sárga hajra kenve szőkés, hamvas hatást kelt.
2022. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom. De regen mikor meg fiatalka voltam emlekszem, hogy mikor tetettem a hajamba melirt mindig szep szoke maradt addig mig le nem novesztettem. Igaz ez 20 eve volt, lehet hogy akkor meg 12%osat hasznaltak? Vagy tovabb rajta hagytak? Nem tudom! Talan az is lehet, hogy most nagyon akarjak ovni a hajat es nem szokitenek elegge mondvan hogy ugyis rateszik a hajfesteket, ammoniamenteset pl tonalizalni.

Nekem nagyon regen ratett a fodrasz valamit es tokeletes melirom lett ami vegig egyforma szinu volt…csak kopott de nem sargult.

2022. ápr. 27. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, ez így érdekes. Nem tudom a választ, de beszélgettem pár fodrásszal és ők megerősítették, hogy régebben hajlamosabbak voltak (manapság is még néhány helyen) akár 12%-osat használni, de az nagyon roncsolja a hajat. Ezért manapság gyakran 6%-osat használnak, vagy nagyobb változtatáshoz 9%-eset. Nekem pl 6-os(?) színmélységű hajamra elég 6% is, rajta hagyják 40 percig és képes 9-10-re kiszívni néhol, ha melegen van tartva.

A töménység tehát a világossággal van összefüggésben, úgyhogy ha gyengébbet használnak, akkor max nem lesz elég világos. Esetleg az is lehet, hogy nem olyan minőségi a festék, amit múltkor tettek rá. De furcsa volna, hogy ha a %-on múlna az, hogy mikor kezd sárgulni. Max ha 12%-ossal brutál leszívják, akkor fehér lesz és azért nem sárgul (?)

Menj el nyugodtan fodrászhoz, kérdezd meg tőle mit miért csinál. Ha elkezd sárgulni, akkor pedig hamvasítsd, rengeteg termék kapható rá.

2022. ápr. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!