Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrász után mennyi idővel...

Fodrász után mennyi idővel kezd töredezni a hajad?

Figyelt kérdés
Derékig érő göndör hajam van, csak mosásnál fésülöm balzsammal, óvatosan, alulról felfelé haladva, sosem vasalom, alacsony fokozaton szárítom. Kókuszolajos pakolást is szoktam rátenni, emellett hairclinicet szedek. Mégis, elmegyek fodrászhoz, ahol teljesen levágják a törött végeket, hogy egészséges legyen, és nekem 1.5-2 hónap múlva már tiszta töredezett a vége.. Miért lehet ez? Nektek mennyi idő, mire egy vágás után elkezd törni? Mit tesztek ellene, ami használ?
2022. márc. 31. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vágás miatt kezd töredezni, hanem a vágás miatt nem töredezik egy ideig!

Hosszßu hajat hiába kensz akármivel, a vége mindig töredezni fog

2022. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy a vágás miatt törik, hanem hogy elmegyek levágatni a törött végeket, de 1.5-2 hónap múlva újra törik, pedig nem érik olyan hatások. Ezt szeretném valahogy kitolni, ha lehet. Vékonyszálú hajam van.
2022. márc. 31. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Én januárban voltam vágatni utoljára, de múlt héten itthon vagattam a végéből itthon, mert akadt a fésű és nem szetettem volna tovább húzni.


Te hiába nem fested, vasalod, stb nem burokban van a hajad és hát kopik a vége.


Amúgy még nem jöttem rá, hogy hogyan lehetne kitolni. Minél tovább huzom a vágást, annál rosszabb lesz csak.

2022. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A hajad vége soha nem zsírosodik természetes módon, folyamatosan kopik, azért csak fésülöd is, ezért az a normális, hogy kopik. Gyakrabban kell belöle vágatni a legvégéböl, akkor lesz az eredmény jobb.

Meg egy trükk, ami valamennyire segít: hajmosás elött legalább 4-5 órával kend be kevés olivaolajjal a hajadat a nyakadtól lefelé és várd meg, amíg beszívódik, utána moss csak hajat.

2022. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez lehet hajlam es hormonok is. nekem pl sose torik a hajam. pedig volt mar fenekig ero es rovid pixie is
2022. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyan 4 havonta vágom itthon a hajam, ilyenkor csak kb 1-2 centit. Talán válts balzsamot, használj valami jó hajpakolást, hajvégápolót hajmosás után. Ha ezek megvannak kisérletezz, hogy mi válik be jobban. Nekem az avonos pakolások nagyon bejönnek. Az én hajam is derékig ér, már egy ideje brutális tempóban nő. Azért jó, hogy magamnak vágom, mert ha látom, hogy eljött az idő nem kell 2 hetet várnom az időpontra a fodrásznál, hogy addig feljebb törjön.
2022. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A vékony szálú, göndör hajam mindig is tört. Egy darabig besz#ptam a cgm-et és hasonlókat és őrült módon vigyáztam rá, kenegettem, pakolásokat használtam, évekig nem szárítottam/vasaltam, stb. Ugyanúgy tört, mint előtte, amikor nem figyeltem rá különösebben. Azóta már szőkítettem is, ha úgy van, akkor megszárítom, használok szulfátos, szilikonos termékeket. Továbbra is ugyanúgy törik, mint azelőtt. Az egyéni adottságok miatt van, nem amiatt, amit csinálsz vele.
2022. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fodrász után úgy igazán látványosan kb 4 hónap után kezd el vékonyodni és törni.
2022. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb. 8-10 hónap. De az enyém jó minőségű és rengeteget ápolom is.
2022. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem töredezett. Hanem mindig elvan vékonyodva, ezert vágatom.

Lapockám tetejéig ér kb vagy kicsit hosszabb.

Fogalmam sincs mitől vékonyodik ilyen gyorsan. Mindig vissza kell vágni amit megnő.

Nem vasalom.

2x mosok hajat egy héten. Melóban gumizva van tanglee tezeres gumival. Itthon kivan engedve.

Balzsamot, olajat, hajpakolast használok. 2x samponozom a fejbőrömet. Jól kiöblítem.

Nem ertem 😔😔😔

Enni eszek mindent. Hust, zoldseg,gyumi,gabona.magok. tejtermek.

Nem vagyok válogatós.

Napi minimum 2l vizet iszok.

Szomorú is vagyok ez miatt.

2022. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!