Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezek ugye nem tetvekre utaló...

Ezek ugye nem tetvekre utaló jelek?

Figyelt kérdés

Na tehát az van, hogy láttam néhány fehér pöttyöt a hajamban, és nem tudom miért jelentek meg... nem olyan sok mint mondjuk néhány elrettentő képen amiket találtam amikor rákerestem a korpára, és tetvekre, hogy szinte kilométerekről látszik hogy valami nincs rendben... azért vagyok tanácstalan, mert korpáról azt olvastam hogy annak könnyen ki kéne jönnie a hajból, ez most az én esetemben annyira nem igaz. De a tetvekről meg azt olvastam, hogy viszket, és elég durva kisebesedett képeket találtam.... szerencsére ilyen sincs. Bár a viszketés így kicsit homályos...tehát egy állandó viszkető érzésre kéne felfigyelnem vagy már az is gyanakodásra adhat okot ha csak párszor meg kell vakarnom a fejem? Jaj illetve még talán fontos; tehát öten vagyunk egy háztartásban, és van hogy pl nappaliban többen használunk egy párnát, de a többiek nem lettek figyelmesek ilyen jelekre magukon...ezt csak azért írtam mert olvastam hogy a tetvesség fertőző...


Szerintetek mi lehet?


Válaszotokat előre is



2022. márc. 25. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A tippem, zsíros korpásodás:

A zsíros korpásodás abban különbözik a száraz korpától, hogy a megnövekedett faggyútermelés okozza. Ez a túlzott faggyútermelés kölcsönhatásba lép egy malassezia nevű élesztővel, ami vastag, zsíros pelyheket eredményez, amelyek a fejbőrhöz tapadnak, és még samponos hajmosás után is nehéz őket eltávolítani. A korpa ezért vastagabb, ragadósabb és zsírosabb, egymásra halmozódó pelyhekkel, amelyek zsíros réteget képeznek a fejbőrön. Ráadásul ez a típusú korpásodás általában visszatérő, mivel a faggyú elősegíti a malaszezia élesztő képződését, ami ördögi kört hoz létre.

2022. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én mondjuk azt hittem hogy akkor már száraz korpa lesz, ha korpás vagyok

Amúgy én nem vettem észre hogy ilyen zsíros vastag pelyhek lennének, igazából a hajszálaimon vannak, amiket észreveszek azokat kicsit nehezen de le tudom húzni a szálakról...

De ha mondjuk tényleg zsíros korpa akkor mi a kezelési mód?

Meg a száraz korpára és tetvekre is tudnátok megoldást?

Amúgy én eddig 1 ok miatt hittem hogy tetvek, az az hogy úgy hallottam hogy a serkéket is nehéz lehúzni a szálakról, viszont ugyanakkor azt olvastam hogy a tetvek fertőzőek úgyhogy gondolom csak megjelent volna máson is a háztartásban...szóval emiatt meg reménykedek hogy mégse tetű

2022. márc. 25. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
2022. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!