Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ragad/zsíros a hajam...

Miért ragad/zsíros a hajam hajmosás után?

Figyelt kérdés

Mostanában akármilyen samponnal mosok hajat, zsírosnak tűnik, ragad a hajam. Csak oldalt, tehát nem az egész, de nagyon idegesít.

Mielőtt megmosom, általában nem is zsíros, de egyébként is kétszer mosom samponnal, így az se lehet a probléma, hogy nem tisztítom meg eléggé... Mindig alaposan lemosom a sampont, nem marad rajta semennyi, nem használok se túl sokat, se túl keveset belőle.

Megszárítom, aztán tiszta ragadós oldalt, bármit is csinálok vele. :(

Valakinek volt ilyen problémája? Mi oldotta meg? Valahol olvastam, hogy a kemény víz is hatással lehet rá, itt eléggé probléma a víz keménysége, de eddig is ilyen volt, a problémám pedig csak pár hete kezdődött.



2022. febr. 14. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg háziorvostól kérhetsz egy labort. A vérképből kiderülhet akár valami hormonális változás is.


Én nem rég váltottam hővédőt és ettől az újtól hamar zsírosodik nekem is. Nem használsz valamiből újat a samponon kívül?

2022. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mindenből ugyanazt használok, de ugye azokat mind a szárítás után, illetve hővédőt előtte, de azt inkább a végekre teszem. Az enyém nem zsírosodik gyorsabban, csak ragad és zsíros hatása van, de hajmosás előtt meg nem zsíros, mert nem szoktam megvárni amíg az lesz, szóval ezért se értem mi okozza. :( 6 nap után zsíros, én pedig 3naponta mosok hajat. Próbáltam három különböző sampont, hátha az okozza, de ugyanolyan a végeredmény, bármivel is mosom meg... Volt amitől egy fokkal jobb lett, de nem teljesen.

2022. febr. 14. 14:22
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
rendesen felhabzik a sampon? hanyszor samponozod? hasznalsz kondicionalot, egyeb termeket? a kemeny viztol nem zsiros marad hanem sprod, szaraz, kemeny tapintasu
2022. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő a sampon? Lehet benne valami ápoló olaj vagy hasonló,attól nekem is szokott. Vagy balzsamot nem kened túl közel a tövéhez?

Almaecetes öblitést tudom ajánlani esetleg.

2022. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem mosod jól a hajadat, vagy valami speciális “3in1” sampon, ami semmire sem jó körülbelül.
2022. febr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kétszer samponozom, habos, ezzel nem lehet gond. Használok kondícionálót és balzsamot, de ezeket csak a fülem alatti területekre, ez a zsíros hatás pedig fentebb van. Kb. három hónapja ugyanazt a sampont használom, aztán azért próbálkoztam más samponokkal is, mert előjött ez a probléma... Előtte semmi baj nem volt egy samponnal sem. Huszonöt éve ugyanúgy mosom a hajam, nem hiszem, hogy ezzel lenne probléma, mert akkor már tapasztaltam volna ezt máskor is.

Köszi a válaszokat, az almaecettel megpróbálkozom majd, azt olvastam máshol is, hogy jó lehet. :)

2022. febr. 14. 17:48
 7/13 anonim ***** válasza:
lehet mindhárom samponodban van szilikon?
2022. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem eddig egy sampon nem volt kompatibilis a hajammal (kallos zsiros hajra valo), valtottam es utana jo volt
2022. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az egyik szilikonmentes, de semmi változás. Régebben volt, amelyik nem tetszett a hajamnak, az egyiktől az egész összetapadt és ragadt, de mostanában csak felül (mindkét oldalt) ragad, nem tudom mi lehet a baj. Lehet veszek még másmilyen samponokat, hátha valamelyikkel jó lesz...
2022. febr. 14. 17:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azoktól a samponoktól ilyen, amik natúrak (szulfát, minden mentes), valahogy nem tisztítják meg rendesen a hajamat.
2022. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!