Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Minden napos hajmosással...

Minden napos hajmosással nagyon ártanék a hajamnak?

Figyelt kérdés

Zsíros fejbőr, száraz haj kombóm van sajnos, ilyen mióta az eszemet tudom, kisiskolás korom óta. Így is 2 naponta mosni kell, de már 2. napra vállalhatatlan a fejbőröm miatt. Zsíros, lelapul, tincsekbe összeáll. Telenyomom száraz samponnal, de úgy is éppen hogy áll valahogy. Koszosnak, igénytelennek érzem magam ilyenkor.

Voltam már bőrgyógyásznál, hajgyógyásznál, használtam bio dolgokat, de kicsi javulás sincs. Alig várom a hideg, sapkás időt, hogy legalább az utcán el tudjam rejteni.

Nagyon ártanék azzal, ha minden nap megmosnám? Azon kívül, hogy a hajam még szárazabb lenne, mi baj lehet még?



2021. dec. 10. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Tönkretennéd a fej természetes Ph értékét és csak rosszabbodna a dolog. Mivel folyamatosna szárítaná a sok kemikália, ezért duplaanynira nekiállná termelni a zsírt, hogy visszaállítsa. Próbálkozz valami természetes összetevőjű samponnal, hátha segít. Vannak nagyon jó samponszappanok.
2021. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Igen. Már most is azért ilyen a helyzet, mert túl gyakran mosod.
2021. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azért. Világéletemben ilyen volt. Régen anyám egy héten egyszer mosta meg vasárnaponként, és szerdára már folyt belőle a zsír.
2021. dec. 10. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Mivel mosta?

Nyilván nem professzionális termékkel, hanem valami sima, bárhol kapható samponnal.

2021. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én kétnaponta mosom, harminc éve. Van hajam. Nem zsíros. Használok balzsamot. Harmadik napra az én hajam sem áll már jól.

Belegondolva, a testedet naponta mosod, fürdesz. A haj is rengeteg port összeszed.

2021. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom olvastad-e a leírást, de több orvosnál jártam, mindent kipróbáltam amit lehetett, professzionálist, biot és semmi javulás nincs.
2021. dec. 10. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy nagy tévhit, hogy ha sűrűbben mosod, csak zsírosabb lesz. Több, mint 15 éve küzdök én is ezzel a problémával, az orvosok sem tudtak segíteni, nemhogy ilyen-olyan b.szom f.szom sampon, tök mindegy milyen professzionális, natúr terméket használtam.

Nyugodtan mosd minden nap, az ilyen hajnak jobb, ha meg van tisztítva, különben nem lélegzik a fejbőr, ami hajhulláshoz vezethet .

2021. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zsíros hajra való sampon a tövekre, száraz hajra való pakolás a végekre. Ha eddig is így csináltad akkor sorry.


Egyébként én hetente mosom, de ha véletlenül hamarabb mosom meg, utána megint egyből követelné a hamarabb mosást. Persze nem azt jelenti hogy mindenki haja ilyen.

2021. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!