Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez korpa , ha igen hogyan...

Ez korpa , ha igen hogyan lehet elmulasztani?

Figyelt kérdés
Valami apró fehéres dolog hullik tonna számra a hajamból. Gondolom korpa, viszont mindenféle korpásodás elleni sampont használtam hatástalanul. Azért kérdőjelezem meg , hogy korpa lenne. Megmosom és megszárítom a hajam , utánna hozzáérek a hajhoz és ugyanúgy hullik mint a hó az a fehér valami mintha meg sem mostam volna. Meg viszketni szokott a fejem mosás után ha mondjuk sapkát hordok. Meg mmegmosás , fürdés után az ágyban viszket a fejem attól , hogy hozzá ér a párnához. Máskor nem , csak mikor hozzá ér valami attól viszket. Mi lehet ez , valaki segítsen. Most headen-shoulderset használok ami mondhatom nem szünteti meg.

#sampon #korpa #korpásadás
2022. febr. 13. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

bőrgyógyászhoz mennék, esetleg Herbária üzletbe, sógornőmnek ottani samponajánlás vált be már nem tudom milyen problémára.

de simán lehet más a háttérben, nem a hagyományos korpa. páromnak pl. szeborreás a fejbőre, attól korpásodik. de ismerek olyat, akinek gombás volt, vagy pl. pikkelysömör volt a háttérben.

2022. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit jelent a „mindenféle” sampon, a Head & Shouldersből is többféle van. Nekem ugyanezen tünetek voltak, és a bőrgyógyász által felírt gyógyszertári kénes sampon használata után lett a legszörnyűbb.

Aztán valahogy találtam egy sampont, aminek cink-pirition volt a hatóanyaga, és az lassacskán megoldotta.

Azt a terméket már sok-sok éve nem gyártják, viszont azóta van már helyette több másik udyanezzel a hatóanyaggal, most is egy ilyet használok, immár pusztán megelőzési céllal: ez is Head & Shoulders, mégpedig a Citrus fresh.

Az elején legalább heti 2 alkalommal moss vele hajat, úgy, hogy elegendő hab képződjön, jól dörzsöld a hajadba, hogy a fejbőrödig is jusson elég belőle, és öblítés előtt pár percig hagyd is rajta. Arra vigyázz, hogy a szemedbe ne menjen, és a hajadból is jó alaposan öblítsd ki! A hajmosást én mindig úgy időzítettem, hogy ne kelljen szárítani, csak jó alaposan megtöröltem. (Fiú vagyok, rövid hajjal.) Meg valami hajbalzsammal is bekentem, de annak már nem emlékszem a nevére.

Nekem csak kb. két hét után kezdett érezhetően csökkenni a korpa, és egy-másfél hónap alatt tűnt el teljesen, idővel a viszketés is teljesen abbamaradt.

Utána már lehet ritkítani a fejmosást akár hetente egyre. Bár Budapesten nem igazán, de nem a korpa miatt, hanem azért, mert itt sokkal hamarabb zsírosodik, mint kevésbé szennyezett levegőben.

Persze abból nem lehet baj, ha először az orvossal nézeted meg, ahogy #1 mondja, de mondom, az enyém nem találta el a megfelelő terápiát, nekem kellett mindenfélét végigpróbálgatnom.

2022. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nizoral. Ha viszket vagy extrém száraz vagy gomba okozza. Utóbbira tökéletes
2022. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ecetes vizes elegyet tegyel hajmosas utan. Azzal szaritsd meg.


Mosni ph semleges hidratalo tusfurdovel mosd.

2022. febr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit jelent a „mindenféle” sampon, a Head & Shouldersből is többféle van. Nekem ugyanezen tünetek voltak, és a bőrgyógyász által felírt gyógyszertári kénes sampon használata után lett a legszörnyűbb.


Aztán valahogy találtam egy sampont, aminek cink-pirition volt a hatóanyaga, és az lassacskán megoldotta.


Azt a terméket már sok-sok éve nem gyártják, viszont azóta van már helyette több másik udyanezzel a hatóanyaggal, most is egy ilyet használok, immár pusztán megelőzési céllal: ez is Head & Shoulders, mégpedig a Citrus fresh.


Az elején legalább heti 2 alkalommal moss vele hajat, úgy, hogy elegendő hab képződjön, jól dörzsöld a hajadba, hogy a fejbőrödig is jusson elég belőle, és öblítés előtt pár percig hagyd is rajta. Arra vigyázz, hogy a szemedbe ne menjen, és a hajadból is jó alaposan öblítsd ki! A hajmosást én mindig úgy időzítettem, hogy ne kelljen szárítani, csak jó alaposan megtöröltem. (Fiú vagyok, rövid hajjal.) Meg valami hajbalzsammal is bekentem, de annak már nem emlékszem a nevére.


Nekem csak kb. két hét után kezdett érezhetően csökkenni a korpa, és egy-másfél hónap alatt tűnt el teljesen, idővel a viszketés is teljesen abbamaradt.


Utána már lehet ritkítani a fejmosást akár hetente egyre. Bár Budapesten nem igazán, de nem a korpa miatt, hanem azért, mert itt sokkal hamarabb zsírosodik, mint kevésbé szennyezett levegőben.


Persze abból nem lehet baj, ha először az orvossal nézeted meg, ahogy #1 mondja, de mondom, az enyém nem találta el a megfelelő terápiát, nekem kellett mindenfélét végigpróbálgatnom.


Ezt a típust használom:HEAD & SHOULDERS DEEP HYDRATION KORPÁSODÁS ELLENI SAMPON KÓKUSZOLAJJAL. Van egyáltalán különbség az között amit te vagy én használok? Hetente egyszer szoktam hajat mosni. Állítólag ritkán kell mosni hajat mert ha sűrűn mosod csak több termelődik vissza zsírból meg korpából. Meg nem Budapesten élek hanem egy faluban szóval itt nem szennyezett levegő. Egyébként ezt a head shoulderst már legalább kettő hopaja használom eredmény nélkül.

2022. febr. 16. 13:45
 6/7 A kérdező kommentje:
hónapja
2022. febr. 16. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bőrgyógyász, csak a tapasztalataimat írtam le. Nyilván mindenkinek azt a kezelést kell alkalmaznia, ami NEKI hatásos. Nekem a cink pirition (zinc pirithione, ZPR) jött be. De ez évtizedekkel ezelőtt volt, azóta fejlődhetett a tudomány. És egyáltalán nem biztos, hogy minden korpára ez a legjobb hatóanyag. A Nizoralt egy időben próbáltam, azzal se lett jobb, vagy rosszabb, csak sokkal drágább volt. (Ha tartósan abbahagyom a korpaellenes sampon használatát, akkor kezd visszajönni a korpa, ezért aztán egy ideje nem próbálkozom az abbahagyással. Így viszont - nekem - számít az ár is.)

Itt megtaláltam a samponod összetevőit:

[link]

Szerintem ezt én még nem próbáltam, de ebben nem szerepel sem cink pirition, sem ketokonazol. Utóbbi a Nizoral hatóanyaga.

A wikipedia nem orvosi megbízhatóságú forrás, de szerintem eléggé érthetően leírja a jelenlegi tudásunkat (vagy inkább feltételezéseinket) a korpásodást illetően:

[link]

Itt említik futólag a pirokton olamint (piroctone olamine, oktopirox) is, mint lehetséges hatóanyagot. Ahogy elnézem, a te samponodnak is ez a fő hatóanyaga.

Véleményem szerint, ha hónapok óta nem tapasztalsz semmi javulást, akkor érdemes másikkal kísérletezni.

2022. febr. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!