Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel adhatnék tartást a...

Mivel adhatnék tartást a hajamnak, hogy ne nézzen ki úgy pár perc után mint aki belenyúlt a konnektorba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

30 éves vagyok, férfi, viszont hosszú hajam van, kb 14 éves korom óta növesztem,de azóta nem találtam megoldást erre, azon kívül hogy sapkát hordok. Hullámos, vállig érő, az éjszakát kivéve összefogva szokott lenni. 2-3 naponta mosom.

Viszont ami bosszant, hogy ha mondjuk leveszem a felsőm, vagy csak kicsit fúj a szél annyira össze tudja borzolni, hogy egy nagy összevisszaság lesz belőle, és a szálak nagy része úgy is marad, nem megy vissza a "helyére". Lehetne erre valami megoldás? levágatni nem akarom, mert hála Istennek nem kopaszodom egyenlőre.

Viszont szoktam látni csajokat, akik felkelnek reggel, alig áll nekik össze vissza, meg a szélben sem, hiába nincs összefogva. Mivel tudnám elérni ezt az enyémmel is?


2022. febr. 10. 06:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a jelenlegi hajápolási rutinodat nem írtad le, hogy lássuk a hibát.
2022. febr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 naponta mosom, naponta többször fésülöm, 2-3 havonta vágatok a végéből mert töredezik. Más nincs.
2022. febr. 10. 08:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A nők nagyon sokat foglalkoznak a hajukkal, ennél mindenesetre többet.

Cuki, hogy leírtad, hogy megmosod,de azt, hogy mivel, azt nem. Jó, gondolom samponnal, de milyen samponnal? :D

Első körben elmennék a helyedben fodrászhoz, mert lehet hogy érdemes lenne valami fazont vágatni. Kifejezetten férfi fodrászhoz. Aztán a sampont úgy megválasztani, hogy a hajad és a fejbőröd típusának megfelelő legyen. Érdemes balzsamot is használni, sőt hajpakolást is. Tanuld meg beszárítani, formázni, ehhez is a megfelelő terméket használni. Ha állandóan össze van fogva, azért az nem tesz jót sem a hajnak, sem a fejbőrnek.

A hosszú haj ápolása időigényes, de megéri, férfiakon is jól mutat.

2022. febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amíg nem volt összefogva is ilyen volt :) volt egy időszak, amikor állandóan korpás lett azt a Head & Shoulders mulasztotta el, most Schauma sampont használok rá, évek óta nem volt korpa, csak ez a szanaszét állás, de ez mióta növesztem azóta.
2022. febr. 10. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek azért nem a legjobb samponok.

Kísérletezni kell, hogy megtaláld a számodra megfelelőt, a legjobbat. De lehet, hogy a fodrászod tud is ajánlani. Ha mégsem, akkor ott vannak a fodrászkellékes boltok, webáruházak. Drágább samponokból vannak próba kiszerelések, 1-2 mosásra valók.

Ja, és ne dőlj be a marketingnek, hogy női sampon, férfi sampon, ezek max. csak illatban különböznek, a sampon illata ráadásul hamar elillan. Szóval bátran válogass a nem kifejezetten férfiaknak való samponok és hajápolók között.

2022. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 10. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy kensz rá hajvaxot, hajzselét, vagy elmehetsz fodrászhoz és kérhetsz egy keratinos hajegyenesítést. Amúgy nekem is ilyen hajam van, nekem azért, mert amúgy, megfelelő ápolással göndör hajam lehetne, de általában csak megszárítom simán, be se szárítom egyenesre se, csak úgy ujjakkal kihúzgálom, ezért lent dúsnak hat, a teteje viszont mindig úgy néz ki, mintha köd lenne a fejemen.
2022. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!