Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam nem issza be az...

A hajam nem issza be az olajokat, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Festett vörös hajam van 18 éves korom óta.

Kb. 1 éve kezdődött, hogy a hajam iszonyatosan száraz, és nem issza be az olajokat, balzsamokat. Vagy lehet ellenkezőleg, túlságosan beissza és nem hat. A hajam elég seprűs lett, és van, hogy fél doboz hajvégápolót kenek rá, és nem látszik! A fodrászom is megjegyezte, hogy valami nem oké, nagyon issza befelé a festéket is.


Kb. Bármit kenhetek rá, nem zsírosodik, és ilyen elhalt, fénytelen. Iszonyatosan törik is, most vágattam le. Olyan, mint a szalmakazal. Ha persze a fodrásztól jövök ki olyan mint a filmekben, viszont én akármit hasznalhatok rá(fodrásztól kapott termékeket használok, amit ő is ) a hajamon semmi nem látszik. Egyre göndörebb és élettelen.


Hajfény sem látszik. Mi történhetett? Voltam vérvételen is, semmi baj, és nem táplálkozom másképpen.


2022. febr. 5. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alapból göndör hajad van, és rosszul kezeled.
2022. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Ne rákend, hanem szedd be! B, E, halolaj komplex, fokhagyma-galagonya kapszula! Kell neki 3-4 hónap, de végre van hajam!!!
2022. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Porózus lett a hajad, nem egészséges a szerkezete.
2022. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet fested, annál jobban roncsolódik, ergo egyre porózusabbá válik (lyukacsos a szerkezete). Ez együtt jár azzal, hogy nagyon beissza a festéket, szagokat stb., és sokkal több tápláló pakolást igényel. A porózus hajra a proteines pakolást szokták ajánlani (nem mindegy, hogy inkább hidratáló vagy inkább proteintartalmú a pakolás, a sima balzsam inkább csak hidratáló!), ennek nézz utána! Pl. a rizsvizet szokták ajánlani, amit otthon is el tudsz készíteni.

Egyébként nekem is göndör hajam van, de nekem pont, hogy a festéstől/roncsolástól kiegyenesedett (és a legtöbben ugyanerről panaszkodnak), úgyhogy nem tudom, neked hogyhogy begöndörödött. :D

2022. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Curly Girl Methodot ha göndörödik is a hajad, az a lényege hogy megtaláld a hajadnak legmegfelelőbb ápolókat, tényleg jól elmagyarázzák hogyan azonosítsd be a hajtípusod, milyen összetevőket keress milyen problémával, Göndör Kacaj blog és Magyar Göndör Közösség facebook csoport nagyon sokat segített.
2022. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!