Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hámló, sebesedő ajkakkal mit...

Hámló, sebesedő ajkakkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Pár hete borzalmas állapotban vannak az ajkaim. Óriási "lepedőkben" hámlik a bőröm, ha leszedem akkor kisebesedik.


Erre a tünetre rákeresve ekcémát és candidát találtam, de ezeknek egyéb tüneteik is vannak. Nekem semmi más, csak ennyi, hogy száraz és hámlik. Nem pirosodik, nem viszket, nem fáj (oké, ha sikerül beszakítani akkor fáj), nem csinál semmi mást. A leginkább a kinézete zavar, nem nagyon érzem de utálom hogy "rojtos" a szám.


Amiket próbáltam/próbálok:

- ajakápoló (ugyanaz a fajta, amit évek óta használtam probléma nélkül, nem változtattam)

- iszok sokat (legalább napi 1,5 - 2 liter)

- nem nyalogatom, nem harapdálom

- próbáltam már shea vajat és aloe vera gélt, ezek picit javítanak rajta, de nem oldják meg

- próbáltam már nem kenni abszolút semmivel, hátha, de attól csak rosszabb lett


Mivel próbálkozhatnék még?


2021. nov. 3. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valamiért krónikusan száraz a szám, és csakis a Carmex segít. Néha leradírozom az elhalt hámsejteket, van ajakradírom is a Lushból, de igazából ez csak amolyan dili. :) Fogkefével is el lehet érni ugyanazt a hatást.
2021. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Carmex,Bioderma.
2021. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Carmex sem rossz, de nekem a patikában kapható régi Primus ajakápoló vált be a legjobban. Lefekvés előtt bekenem, reggelre máris jobb a helyzet.
2021. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Carmex-et már régebben próbáltam, nagyon nem vált be.

Ajakápolót alapból használok, olyat ami évek óta bevált, ezt írtam is fent.

2021. nov. 4. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, fura, de a kismamáknak való mellbimbókrém vált be végül.
2021. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyire nem segít semmi és van rá lehetőséged menj el bőrgyógyászhoz.

Nem akarlak megijeszteni, de nekem is úgy kezdődött, hogy hámlott a szám, meg a szám körül. Ráfogtam a télre. Mostanra az egész testemen súlyos ekcéma jelentkezett, sokadik orvosnál járok, tömnek szteroiddal meg pácolom magam krémekbe, de nagyon kínlódok vele.


Persze egyáltalán nem biztos, hogy ekcémád van, de legalább az orvos ír rá valami patikai cuccot, amik tapasztalataim szerint mindig jobbak, mint a vény nélkül kapható fancy kencék.

2021. nov. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!