Hajápoló arc bőr ápoló és fogápoló szereket bolti/házi akár kutyulékokat ha beválik?
Nagyon rossz állapotban van a hajam mert lassan 1 éve alul ki lett szőkítve ami miatt leégett a hajam és most nagyon rossz anyagú és kevéskés, száraz, szálkás. Akkor égett le mikor vissza festettem barnára. Viszont a töve friss hajmosás után, már aznap zsíros és megőrít. Hajápoló házi/bolti szereket amik a legjobbak csak olyat irjatok légyszi.
Akkor ott az arc bőröm is: akár mit csináljak vele nagyon a pólusaim és ráncos már 17 évesen ami szerintem nem nagyon szép és normális és pattanásos. Ha tudtok erre mit ajánlani akinek szép arca lett valamitől attol kerek segítséget.
3. A fogaim akár milyen fogkrémet vettem, próbáltam nem vált be. Szeretnék fehérebb fogakat. Akár házi kutyulékok is jöhetnek ha használ.!! A fogfehérítő toll, meg ilyen gélek meg gépek mint ez a fogfehérítő gép ilyen berakhatós pasztával köszönöm nem.! De minden más jöhet .Mindent meghallgatok.
Köszönöm szépen.
Ha a hajad száraz, töredezett akkor előbb kezdd azzal hogy vissza vágatsz a végéből. Hajvitaminokat is kipróbálhatsz. Mellőzd a hajvasalást, göndörítést. Használj hajolajat, argánolaj például nagyon jó. Készíts tápláló pakolást ricinusolaj, kókuszolaj, olivaolaj. Hajpakolas például a fructis. Hővédő sprayt is érdemes. Hajzsírosodásra jó rozmaring olaj, a samponodba vagy pakolásba tudsz csepegtetni belőle.
Az arcodon nem pólus hanem pórusok vannak. Először vezess be egy alap arcápolási rutint. Arctisztítás reggel este, hidratáló krém reggel este, fényvédő (ezzel tudod megelőzni a korai ráncosodást). Ezt a rutint tartsd kb. 1 hónapig utána jöhetnek fokozatosan a többi termékek. Tag pórusokra pattanásra jó a niacinamid szérum, bha hamlasztó, retinol. Kétlem hogy 17 évesen ráncos lennél ezek valószínűleg csak mimikai ráncok ami minden embernek van.
Fogfeheríteni nem fogsz tudni. A házi módszerek szét cseszik a fogzománcot.
Szia! 🙂
Az előttem szóló jó tippeket adott, ezeket egészítem ki. Azt egyébként,hogy mi a legjobb nem tudom 100%-ra megírni, függ a bőrtípustól is,hogy kinek mi válik be a leginkább,de adok pár tippet hátha hasznát veszed.Én szoktam készíteni arckrémeket,szérumokat (pl.: bha, niacinamide, hialuronsavas szérum, hidratáló,ránctalanító krém-én csak megelőzésre használom még, anyukám pedig a meglévő néhány ráncára,amik halványulnak, mióta használja). Mostanában kísérletezek hajápolási termékekkel is (pakolással,balzsammal, hajvégápolókkal, regeneráló sprayvel, hajszesszel...). Számomra jobban megéri elkészíteni őket,mint készen megvenni. Szeretek is ezekkel bíbelődni, hosszú távon pedig gazdaságosabb is az alapanyagokba fektetni, több is jön ki belőle,mint ha a boltban venném a kész szérumot például. De ahhoz is tudok egy-két tippet adni. Én például szeretem a The ordinarytől a 30% aha +2%bha peelingjét. De ezt kezdő kémiai hámlasztóknak nem ajánlják. Érdemesebb gyengébb hámlasztóval kezdeni, utána mehet ez is. Bha-ból használtam egy ideig Paula's choice 2% bha hámlasztóját, viszont mivel elég húzós ára van (bár sokáig is elég) már magamnak készítem el ezt is. Ha szeretnéd tudok adni hozzá működő receptet. Bár van pár a neten,de nem igazán válnak be, nehéz feloldani a szalicilsavat, én legalábbis több selejt, félresikerült próbálkozás után találtam meg a megfelelőt, amivel feloldódik és így használ is. A niacinamide szerencsére nem ilyen macerás, azt könnyű megcsinálni,erre is vannak receptek a neten. Arckrémre is,itt viszont a bőrtípusodtól függ milyet érdemes használnod/elkészítened. A felhasznált olajokat is ez alapján kell hozzá kiválasztani. Pl.: A sárgabarackmag olaj egy könnyedebb,jól felszívódó olaj ez hajvégápolásra is nagyon jó. Hamar beszívódik és nem lesz utána zsíros hatása,de több ilyen is van,a krém is könnyedebb,jól felszívódó lesz vele. Bár attól is függ mivel emulgálod, mennyi benne az olaj és vízfázis. Sima krém vagy gélkrém lesz stb. Én olyan olajokat szereztem be,amiket arc és hajápolási dolgokhoz is feltudok használni (a haj és bőrtípusom szerint). Arcápolásnál maradva, nem tudom te sminkelsz-e, én szoktam,ha van kedvem. Viszont áttértem itt is a saját készítésű ásványi alapozóra. Jobb a bőrnek,mint a bolti nem ásványi fajták. Egyébként venni is tudsz ezt is,ha szeretnél, de elkészíteni ezt is jobban megéri. Aztán vagy púderként vagy krémes alapozóként is tudod használni attól függően mihez kevered. Arckrémnél bb krémes hatású lesz, sea vajnál pedig egy sűrű erős fedésű alapozó,de önmagában porként is erős fedése van.
Pakolásnak használhatsz agyagot vagy iszapot, ez is jó mitesszeres bőrre.
A gyakori hajmosás miatt is lehet zsíros a hajad, ezzel védekezik a fejbőr a kiszáradás ellen. Esetleg valamiféle hidratáló hatású hajszeszt,sprayt kellene készíteni hátha beválna. Ehhez konkrét receptet nem tudok, nekem pont az ellenkezőjére kellett,amit csináltam, hogy ne legyen száraz a fejbőröm. De mivel tartalmaz szalicilsavat talán segíthet (esetleg megspékelve a megfelelő illóolajjal) neked is. Használtam hozzá desztillált vizet, szalicilsavat(ezt ugyanúgy fel kell oldani,mint a szérumhoz), a szalicilsav egyébként korpás fejbőrre is jó hatással van, segít megszüntetni, én koffein port is tettem bele,mert az segít a hajnövesztésben s nekem ez volt az egyik célom vele, ezen kívül tartósítót ugye,hogy ne romoljon meg én erre cosgardot használtam, d-panthenolt(ez a b5vitamin)ez is támogatja a hajnövekedést is, és ureát ez segít a hidratálásban. Ehhez is lehet adni megfelelő illóolajat,ha szeretnél. Én ha jól emlékszem ehhez nem tettem.
Én a szőkítés miatt próbálom most extrán regenerálni a hajam. Nekem nem ugyan nem égett le, viszont mivel göndör hajam van alapból szárazabb, most pedig még jobban kiszáradt. Ezért kerestem rá plusz jótékony dolgokat.
Készíthetsz te is saját balzsamot,pakolást, vagy vehetsz valamilyen boltit és ahhoz keverhetsz plusz hatóanyagokat. Csak nézz utána miből mennyit lehet használni,hozzákeverni,hogy jótékony hatása legyen. Ilyen például a selyemprotein, a búzaprotein/masnéven növényi keratin, a keratin (ez állati eredetű ezt csak lemosható balzsamba,pakolásba lehet tenni, úgy hidratál, viszont ha nincs lemosva ellenkező hatása lesz). Illóolajokból én levendulát és ylang ylangot is használok sokszor. Ezek jók arckrémbe is, de az illóolajok is bőrtípustól függ kinek mi a jó. Van, ami zsíros bőrre válik be,van ami száraz,érzékenyre... a pálmarózsa például érett/ráncos bőrre is jó hatással van én szeretem ezt arckrémbe tenni, nagyon finom illata is van.
Vitaminnál pl.: E vitamin, d-panthenol, ami jó a bőrre,hajra egyaránt, krémbe,balzsamba keverve. Kollagén pedig krémbe keverve segít a ráncok megelőzésében, halványításában,de hajápoló szerbe is lehet belőle tenni.
De ha utánuk nézel ad ki oldalakat,webshopokat, ahol írják is mit mire lehet használni és milyen arányban. 🙂
Hú,bocsi nagyon hosszúra sikerült... nem is húzom tovább. 😅
Azért remélem tudtam hasznosat mondani, ha valami kérdésed van, vagy ilyesmi nyugodtan rám írhatsz és segítek,ha tudok. 🙂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!