Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sok a pattanásom és önkéntelen...

Sok a pattanásom és önkéntelenül nyomkodom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tinédzser vagyok, pattanásos az arcom. Inkább az a probléma, hogy tudatosan nyomkodom őket. Mármint...a szüleim már mindenféle büntetést megszabtak nekem, de akkor is csinálom és csak később gondolok bele mit tettem. Gondolom ez nekem olyan mint másoknak a körömrágás, bőrtépkedés...stb. A vállamon is sok van. Tudnátok vmilyen módszert a (GYORS) pattanások eltüntetésére és a nyomkodás leszokásáról? Sürgősen kéne, mert kezdenek elfajulni....

2021. okt. 8. 16:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és én sem nagyon szeretném meg a szüleim sem akarják a kozemtikust.
2021. okt. 8. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Jó arcápolási rutin.

Reggel este arctisztító, hidratáló. Pattanásra jó a niacinamid szérum, c vitamin szerum, bha hámlasztó, retinol.

Ha olyan mértékben gyulladt és heges a bőröd akkor pedig bőrgyógyász.

Ha nem akarsz évek múlva egy olyan szintű heges bőrt, amit nem lehet helyre hozni akkor sürgősen hagyd abba a nyomkodást mert később fogsz kárt szenvedni belőle.

A termékeknél arra figyelj hogy ne legyen benne parfüm, illatanyag, alkohol. Márkákból ami nem annyira drága tudom ajánlani a cerave, la rosche posay, the ordinary, revox.

2021. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Régen nekem is sok volt, és szintén nyomkodtam, dörzsöltem. Sajnos ez egy kényszeres dolog. Annak idején sok mindent kipróbáltam, vitaminoktól kezdve a Roaccutan gyógyszerig, de semmi nem használt. Együüttérzek veled. Sok kitartást kívánok.
2021. okt. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennek az orvosi neve dermatillomania és ez szorongási tünet.


Van ennek egy testvérbetegsége, a trichotillomania, amikor a beteg a haját , testszõrzetét húzza ki, sokszor nem is tudatosan. Fontos lenne, hogy ez ne alakuljon ki, mert a kettõvel egszerre küzdeni sokkal nehezebb.

Ha szeded a szemöldököd, fordulj vele kozmetikushoz.


Az arcoddal is, és egy pszcihológus se ártana, esetleg valami szorongás oldó felírása is lehet megoldás.



Ha a szüleid kiabálnak veled, azzal csak extra stresszt okoznak, ezzel is rontva a helyzetet. Ezt érdemes velük tudatni, mert ha azt hiszik ezzel tudnak bármit tenni egy kényszeres tevékenység ellen, nagyon tévednek.


Ez olyan mint az ocd, a beteg racionálisan tudja, hogy pl a gázsütõ el van zárva, de azért 17szer megy vissza megnézni, hogy biztos-biztos.


A derma és a trich ilyen túlzott öntisztálkodási viselkedés, minden minimális bõr vagy haj egyenletlenséget kényszeresen keres az ember, a tökéletes sem elég tökéletes. Aztán persze nem racionális kihúzkodni az összes szempilládat vagy véresre kaparni egy icipici púpot a bõrödön, de a késatetés ettõl még ott van, és terméezetesen egyre rosszabb a haj/bõr állapota a viselkedés miatt, ami további szorongáshoz vezet.



Ez egyébként elõfordul madaraknál és állatoknál is, ugyanúgy stressz, vagy az élõhely koszossága miatt.


Valami stim toy cuccot szerezz be, pl ragacsot, vagy valamit amit pukkangathasz, akármit ami csökkenti a stresszt.

2021. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Amúgy a The Body Shop termékeit szoktam néha használni. Az utolsó felelőnek a feleletét (?) megfontolom, biztosan van benne valami.
2021. okt. 9. 18:39
 6/6 anonim válasza:
Ajánlom hogy egy nap kb kétszer mosd meg az arcod. Én a rossmanban szoktam venni aloe verás arctisztítót. van szőlős is, nekem az nem vált be. De hogy ha azonnal el szeretnéd tüntetni a pattanásokat mert pl mész valahova akkor ajánlom a curiosa kenöcsöt a patikában lehet kapni. Nekem nagyon bevált. Néhány tanács: igyál sok folyadékot,ha látol magadon akkor nyomd ki a mitteszereket mert ha az begyullad úgy lesz pattanás,és ha nagyon akarsz nyomkodni valamit akkor a pop itet ajánlom mert a pukkanófóliát egyszer tudod csak használni és elég drága. Remélem tudtam segíteni. :)
2021. okt. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!