Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért történik önkéntelenül?

Miért történik önkéntelenül?

Figyelt kérdés
szóval ha akármikor véletlen eszembe jut valami kínos dolog ami velem történt akkor önkéntelenül hümmögök 1-et.mire csak gondolhatnék arra h nem fogok hümmögni már hümmögtem is,szóval nem tudom megállítani.

2021. máj. 27. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt csinálom, de néha csettintek, néha mondok egy szót önkéntelenül.

Nálam ez úgy alakult ki, hogy valahogyan ki kellett zökkentenem magam onnan, túl sok időt vett el, hogy napjában 20x ilyenek jutnak eszembe, szóval eleinte tudatosan csináltam ezeket.


A hümmögés arra is utalhat, hogy tudat alatt nyugtatod magad, igen megtörtént, nincs mit tenni.

2021. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
78%

Ismerős. Nekem is van ilyenem. Ez a Tourette-szindróma nagyon enyhe esete.

Elvileg az életkorral enyhül.

De magas stressz-szint, általános feszült érzés idején erősebb.

2021. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én egy szót mondok ki önkéntelenül. Valamikor teszek hozzá egy mozdulatot is. Ez főleg akkor ciki, ha véletlenül valaki látja. Bár ez szerencsére ritka. Leginkább itthon fordul elő.

33/N

2021. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
64%
Ismerve magam, általában elnyomom egy köhögéssel vagy ilyesmivel, de ha magamban vagyok, általában káromkodás jön ki. :)
2021. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!