Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vagyok tele mostanában...

Miért vagyok tele mostanában mérges pattanásokkal?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben több ilyen nagy és duzzat, vörös mérges pattanás jelent meg az arcomon pedig ezek ritkán vannak és általában csak 1 van de az hamar elmúlik. Múltkor is volt 1 az arcom bal oldalán de elmúlt, most meg a jobb oldalon egy nagyon vörös de már kinyomtam csak a vörösség maradt és duzzanat, meg az államon is de az kb mintha egy csípés lenne inkább. Olyan csúnya vagyok most pedig az étrendemben se változott semmi, ugyanúgy eszek mint előtte. Sokáig nem voltak nekem ilyen pattanásaim, még tini koromban is csak elvétve volt 1-2 de most mintha rohamban jönnének ki rajtam csak az arcomon. Igaz mostanában elég stresszes vagyok de szinte mindig az vagyok. Mi okozhat hirtelen ilyen agresszív mérges pattanásokat? Ezek nem azok a picike pattanások, hanem először mintha zsírcsomós lenne a bőr majd gennyes és utána lesz piros...mit tehetnék ellenük, milyen arc szesz jó rájuk és megelőzésükre? 24L

2021. szept. 25. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az arcápolási rutinod?

A pattanásokat valami belső gyulladás is okozhatja, érdemes elmenni vérvételre, allergia vizsgálatra, fogorvoshoz, endokrinológushoz. Menstruációs ciklus is befolyásolja. A stressztől is kijöhet sajnos. Vitaminhiány esetén is,és ugye ha nem megfelelő az arcápolás.

2021. szept. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos tudom miről beszélsz

Nekem ez a tejtől és a majonéztől volt.

Egyébként attól még hogy ugyanúgy eszel mint eddig, akkor is lehet hogy az étel okozza.

Mármint ez olyan, mint mikor azt mondják, hogy lehetsz arra allergiás, amire eddig nem voltál.

Csak itt természetesen nem allergiáról van szó.


Egyébként azóta sima tejet egyáltalán nem iszok(pedig imádom, kb 1 éve még ilyen 1 litereket is megittam egy nap)

A második szívfájdalmam pedig a majonéz, amit szintén imádok, mindenhez azt ettem régebben, de ha nem szeretnék ilyen mérges, kinyomhatatlan pattanásokat, akkor sajnos ez az ára, hogy nem szabad ennem.

Csak ritkán.


Egyébként szedjél vitaminokat, az sosem árt.

2021. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sajnos kihozza a stressz a cisztás aknékat.

Nekem valamelyest az csökkenti,hogy kiszoktam gőzölni kamillateával utána bekenem őket Neogranormonnal.

Sokat segít még a sok folyadék,de a természetes napfény is jó persze kellő elővigyázatossággal.

2021. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

viszont most nézem nem csak az arcomon vannak, a karomon is megjelent egy és ugyanolyan. sosem volt annyira a testemen de így fura hogy mindenhol kipattogok ilyen durván.:(

2021. szept. 26. 02:10
 5/7 A kérdező kommentje:
van okom gyanakodni valamim fertőzésre vagy ez a szokásos pattanásos időszak? Nekem még tini koromban se volt ilyen durva azértm, ezért is lepett meg. 3 van az arcomon, 1 a karomon már. és mind feltűnő sajnos. pár napja 2 volt a bal vállamon is.
2021. szept. 26. 02:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ma a karomon ismét megjelent egy pont alatta az ahol az előző van..
2021. szept. 26. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

A lényeg, hogy ne nyomkodd:(

Tovább is tart, ha megnyomkodod és több is jön elő

2021. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!