Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon sok aknem, pattanásos...

Nagyon sok aknem, pattanásos jött elő, van valami bevallt modszseretek, termeketek ellene?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Az én 14 éves lányom is így van szegénykém, zavarja is rettenetesen. Nálunk nem nagyon vált be semmi, a havi egy kozmetikus után mindig jobb pár napig, de aztán megint jönnek az újabbak. Teljesen el van keseredve a lányom, pedig "csak" a homloka érintett, más nem.


Nem vált be a tini tonik, az élesztőtabletta es egyéb pattanás elleni kenőcsök sem. Viszont nem nyomogatja, legalább ennyi jó van benne.

2021. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. De csak a vényköteles termékek, amiket a bőrgyógyász írt fel.
2021. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És tudsz rá példát is mondani, mik ezek és mennyire hatásosak?
2021. szept. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze. Az első a Skinoren krém volt (elég jó, és gyorsan látható az eredménye, de nekem magában kevés volt), a másik pedig a Doxycyclin kapszula. Utóbbi elég erős antibiotikum, és sok megkötés van a szedése alatt, de semmi nem tette úgy helyre a bőrömet, mint az.
2021. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen hogy leírtad. Én is, akárcsak a kérdező, már mindenbe kapaszkodunk ezzel kapcsolatban. Én az első (meg a harmadik) válaszoló voltam.
2021. szept. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én meg a 2., de erre már biztosan rájöttél :)

Szívesen, nincs mit. Csak nem szeretek olyasmit "reklámozni", amit csak az orvos írhat fel, azért nem írtam egyből. De bőrgyógyászhoz mindenképp érdemes elmenni a problémával.

2021. szept. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem próbáltatok rakjatok rá piszok erős mentolos fogkrémet.

Szrintem hasznosabbnak bozonyult annó mint a tonic vagy kozmetikus.

Hosszútávon hatásos, egy hónap használat után látszik már.

2021. szept. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Úristen milyen baromságokat írnak itt egyesek...

Kell egy jó arcápolási rutin, enélkül nem lehet szép bőre senkinek sem. Reggel este arctisztító, hidratáló krém. Pattanásokra nagyon jó a niacinamid, retinol, hámlasztó, foltokra a c vitamin szérum. Oda kell figyelni az összetevőkre, ne tartalmazzon alkoholt, parfümöt, illatanyagokat.

Ki kell vizsgáltatni magad, vérvételre, fogorvoshoz, endokrinológushoz, allergia vizsgálatra, bőrgyógyászhoz kell elmenni.

Vitaminok közül fontos az A,B,C,D,E, cink, kollagén.

Bőrgyógyászati krémek közül ami nekem bevált az a zyndaclin, skinoren, aknemicin krém.

Ne piszkáld a bőröd, ne nyomkodd, mert behegesedik. Használj külön törölközőt az arcodra. Párnát 3 naponta cseréld. Hajad ne legyen zsíros mert ahogy a bőrödhöz ér azt is bezsírosítja.

Arcápolási márkák amik nekem beváltak az a cerave, the ordinary, revox, la rosche posay. Belsőleg jó lehet a kamilla, csalán, zöld tea ezek gyulladáscsökkentők, méregtelenítők. A kávé és a tejtermék okoz sok embernek pattanást ezt érdemes hanyagolni.

2021. szept. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. szept. 25. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én 16 éves lányomnak sem használt semmi,ezért felírattam a háziorvossal a legolcsóbb vényköteles terméket.Két hét alatt rendbetette az arcát.És azután ahogy a 8-as írta egy jó arcápolási rutin kell.
2021. okt. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!