Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hova dobjátok fésülés után a...

Hova dobjátok fésülés után a hajatokat? Van olyan, aki a wc-be?

Figyelt kérdés

Engem arra tanítottak, hogy a wc-be kell dobni a hajszálakat. Ha ezt valamelyik barátnőm látta mindig ledöbbent, hogy mit csinálok. Mostmár vegyesen szoktam, ahogy esik vagy wc-ba vagy a kukába. Anyum múltkor lecseszett, hogy miért szenvedek a kukával, a wc-ba kell dobni, így rögtön ki tudom dobni őket, nincs egy út, ami alatt esetleg kicsúszik egy hajszál.

(A wc-nk a fürdőszobában van, ha hajat fésülök csak el kell fordulnom kicsit oldalra és már tudom is belerakni a hajszálakat.

Minden fésülés után kiszedem a hajszálakat a fésűkből.)


2021. szept. 3. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fesubol/hajkefebol szedem ki a hajat az a kukába megy, egyébként meg a padlón végzi a kihullott pár szál és inkább osszeporszivozom.

Hajmosás közben meg a lefolyoban végzi, de az úgy van kialakitva nálunk, hogy összegyűlik és 2-4 hetente elég kitisztitani a lefolyót.

2021. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a wc nem a fürdőben van most. A kukába dobom. Gyerekkoromban a fürdőben volt a wc de akkor se oda dobtam a hajat.
2021. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Van kuka a fürdőben (ott van a wc is), úgyhogy oda

(eszembe sem jutna a wc-be)

2021. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is a fürdőben van a wc. Én a kád fölé hajolok és úgy fésülködök, utána lepocsolom egy kis vízzel és kézzel összesöndörgetem, aztán kidobom a kukába. Wc-be nem szabad beletenni, mert összeállhat nagyobb csomóba a csőbe és eldugulhat egyszer.
2021. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már dugult el haj miatt a cső, pedig nem dobtuk a wc-be. Mindig összeszedem hajmosáskor a gyűjtőből, és kidobom a kukába.
2021. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pici méretű szemetesek is kaphatóak. Abba kell dobni a hajat.
2021. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szemetesbe. Vagy a kádba, mosdóba, de onnan utána kiszedem, nem hagyom ott. Van is benne szűrő, hogy ne tömődjön el a hajtól. Nagyon hosszú hajam van, pár hajszál is már soknak tűnik.

Wc-ben nem szoktam.

2021. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csakis a kukába. WC-be nem szabad, ugyanúgy ahogy lefolyóba se (hacsak nincs benne szűrő ahogy előttem is írták), ha elég összegyűlik akkor simán eldugulhatnak a vezetékek.
2021. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
68%
Csak kukába. El is dugulna a wc a 80 centis hajszálaimtól ha beledobnék egy marékkal :D
2021. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ismerős dilemma. Engem is arra tanított anyukám, hogy a WC-be dobjam. Csak a szüleink generációját még nem világosították fel, mennyire nem jó a csatornarendszernek a haj. Most ez elég undi, de a sok marék haj összetapad hatalmas haj-zsír-a jóégtudjamégmi-gombóccá. Semmit sem szabad a WC-n leküldeni pisin, kakin és WC papíron kívül. Minden más károkat okoz a csatornarendszerben és megnehezíti a víz tisztítását.
2021. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!