Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Normális a véresebb pattanás...

Normális a véresebb pattanás ? Érdemes lenne bőrgyógyászhoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Normál,de nagyon pattanásos bőröm van. Az utóbbi egy hónapban kezdtem el a tudatos bőrápolást. Elkezdtem használni a Balea Med gélt az arcomra a duplatisztításhoz,de kb.2 nap múlva az arcomon piros dudorok jelentek meg(nem pattanások,dudorok voltak) kb.1 hét volt mire elhalványultak. Utánna kipróbáltam a Neutrogena (kék) géles lemosóját,ami az elején bevált aztán utána ugyanazokat a tüneteket kezdte el produkálni a bőröm.

Már egy pár napja nem használom,csak hidratáló krémet(Mixa Anti imperfections) és esténként smink lemosáshoz micellás vizet(Garniel rózsaszín),de most meg azt vettem észre hogy az arcomon inkább véresebb pattanások jönnek ki,(többnyire csak vér,sőt van konkrét olyan véres pattanásom ami lapos és iszonyat vörös/barna szine van),és nem tudom hogy mitől lehet...

Menstruáció előtt meg dupla annyi pattanás jön ki mint szokott:(


2021. szept. 2. 22:00
 1/6 anonim válasza:
38%
Hány éves vagy? Ha nagyon zavar akkor mindenképpen a bőrgyógyász a megoldás!
2021. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha zavar, valóban bőrgyógyász. Viszont tudok neked ajánlani nagyon jó krémet. Fiamnak ajánlották. Neki is ilyen véres, túl gennyes pattanásai voltak, Effezel a neve. Fontos: benzoil-peroxid tartalma miatt első napokban égő érzés, enyhe bőrhámlás a mellékhatása. Van hozzá valami bőrápoló is, háziorvost kérdezd meg. Azthiszem csak receptre van.
2021. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Kérlek, menj el bőrgyógyászhoz, amíg nem késő!

Sajnos tapasztalat.

2021. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj bőrgyógyászhoz, mert később nagyon csúnya heges gyulladt lehet a bőröd ha nem kezeled.

Érdemes lenne kivizsgálásra is menni, lehet az is okozza. Vérvételre, allergia vizsgálatra, endokrinológushoz, fogorvoshoz. Ha rossz a bélflórád az is tud pattanásokat okozni. Vitaminokat szedj C,A,D,B,E, cink, kollagén. Ezek azok a vitaminok ami befolyásolhatja a bőr állapotát.

Keress egy gyengéd tisztítót, egy nem túl zsíros krémet és fényvédőt. Egyelőre ennyi legyen a rutin, utana amikor hozzá szokott a bőröd bevezethetsz szérumokat, ami jó pattanásra az a niacinamid, retinol, c vitamin szérum, hámlasztásra nagyon jó a szalicilsav.

Étkezésre is oda figyelni, nekem ami nagyon gyulladt pattanásokat okoz az a kávé,tej. Próbáld mérsékelni a zsiros, olajos ételeket. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Igyál nagyon sok vizet. Gyógytea ami jó lehet a bőrnek a kamilla mivel gyulladáscsökkentő, csalán tea mert méregtelenít, zöld tea sok benne az antioxidáns és gyulladáscsökkentő.

Ne piszkáld, ne fogdosd a bőröd, rendszeresen cseréld a párna huzatot, próbálj úgy aludni hogy nem érinti az arcod a párnát, használj külön kis törölközőt az arcodnak ezt is gyakran cseréld,a smink ecseteket szivacsokat sűrűn mosd ki, illetve olyan smink termékeket vegyél aminek utána nézel mit tartalmaz. A bőrt az is befolyásolja milyen sűrűn vagy szabad levegőn, úgyhogy tartózkodj minél többet kint. A stressz is képes pattanást okozni, illetve nekem a maszk volt még ilyen.

Én is jártam bőrgyógyászhoz, helyi kezelésre kaptam zyndaclin, effezel, aknemicin, skinoren krémet. Ezeket érdemes kipróbálnod. Mivel nekem nagyon aknés volt a bőröm és nem nagyon volt változás, ezért kaptam egy hónapig antibiotikumot, ez se segített ezért gyógyszert kellett szednem.

2021. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Balra termék gagyi.
2021. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
*Balea
2021. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!