Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik lehetnek az arcomon?

Mik lehetnek az arcomon?

Figyelt kérdés

Egy ideje mint akik megőrültek az arcomon jönnek elő. Pattanasok. De idegesít, próbálom kezelni, rendszeresen tisztítani, de eszre se veszem alszom egyet, reggelre 3 új. Van ami rendesen fáj is. Utánna néztem milyen hatóanyagokat kell keresni a löttyökben, probalom is kezelji az arcom, de ugy erzem valami nemjó. Azt sem tudom miert ilyen az arcom. 18 éves vagyok, srác.

Az arcomon sok kis icipici, amit ha megnyomok jön belole faggyú, vagy genny, nem tudom, hogy hívjam. Illetve ami új, hogy az allcsonomon olyanok vannak, hogy kinyomni se lehet, de mar a csontom sem erzem, mert olyan nagyok, mintha kis bab kenne a bőröm alatt. Amugy nem nyomogatom, tudom, hogy karos, es igyis csunyak, csak a fehereket szoktam ovatosan megnyomni, hogy ne legyen csunya. De amugy nem nyomkodom. Na es idegesit. Mitől lehet ez, mik lehetnek ezek? Mivel kezeljem? Hozzáértő tanacsat varom, vagy aki tapasztakt hasonlót? Amúgy holnap intezkedem orvosnal, hogy írjon egy beutalot bőrgyógyászhoz. Ott is megakarom nezetni. A problema amugy 1 eve all fent jobban kb, de azert elotte is voltak ilyenek.



2021. aug. 25. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Mész orvoshoz nem? Ha egy évet kibirtal ratyákkal, akkor most miért sürgős a hozzáértők válasza? Sok minden okozhatja pl stressz, nem megfelelo táplálkozás bármi akármi! Legkozelebb hamarabb menj orvoshoz, vagy kozmetikus hoz és nem kellfelesleges kis regényt írni csak a lényeget! Sok sikert!
2021. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Attól kíváncsi lennék mik ezek. Kitudja még mikor mehetek megnézetni. Erdekelne mik lehetnek?
2021. aug. 25. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem tinikorban csak a hormonok miatt van. De az is lehet, hogy valami krémre allergiás vagy, vagy ételintolerancia is okozhatja.
2021. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tuti a hormon amúgy. Idegesítő, annyira csunyak
2021. aug. 26. 00:18
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Bőrgyógyásztól sokat ne várj, sajnos tapasztalat. Tejtermékekkel hogy állsz?
2021. aug. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom hogy először alakíts ki egy napi rutint. Reggel este mosd az arcod arctisztítóval, hidratáló krémet kenj és fényvédőt. Ha ez megvan, hozzá szokott a bőröd akkor a pattanásokra hegekre használhatsz niacinamid szérumot, szalicilsavat.

Ki kellene vizsgáltatni magadat alaposan, vérvételre menj el, allergia vizsgálatra. Ha valami gyulladás van a szervezetedbe, az is okozhat pattanásokat, egy rossz fog is akár szóval fogorvoshoz sem ártana.

A táplálkozásra is figyelj oda, sok esetben a tejtermék okoz pattanást. Nekem például mióta elhagytam teljesen a kávé fogyasztást sokkal szebb lett a bőröm, mivel a kávé nem tesz túl jót a bőrnek. Minimalizáld a gyorsételeket, zsíros, túl fűszeres ételeket. Sok zöldséget, gyümölcsöt egyél. A bőrre nagyon jó vitaminok az A, B, D vitamin, cink, kollagén.

Nekem jó tapasztalatom van a bőrgyógyásszal, én egy nagyon jó, lelkiismeretes orvoshoz jártam. Hogyha a helyi kezelések ellenére sem fog javulni az arcod akkor ő valószínűleg gyógyszert fog felírni neked. Én is szedtem.

Jó márkák amit ajánlok cerave, the ordinary.

2021. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetnek aknék?
2021. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nagyon sok ok lehet hogy miért vagy pattanásos. Nekem a napozás, sok D-vitamin és Csalános vízbe fürdés segített, kicsit mozgás, pl sport, de póló nélkül, hogy a hát ne pálljon be és ne legyen rajta panttanás. És még a tejet is lehet hanyagolnod kell, de nem feltétlen az összes tejterméket csak a tejet.
2021. szept. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Aloverea. és mustár mag is jó pattanásra
2021. szept. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
63%
Bőrgyógyász nekem sem segített
2021. szept. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!