Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy alig lehet...

Miért van az, hogy alig lehet beszerezni tretinoin tartalmú krémeket?

Figyelt kérdés

Egész Európában vényköteles elvileg, de abban sem vagyok biztos, hogy vénnyel kapható-e egyáltalán Magyarországon. Miért van így, ha ez az legfőbb anti-aging összetevő?

Értem, hogy erős hatóanyag és emiatt veszélyes, de én simán kiadnám mindenkinek, a betegtájékoztatóba beleírnám, ami fontos, és aki nem tartja be, lehámlik a bőre, az így járt. Annyi veszélyes gyógyszert meg simán szedetnek az emberekkel, nem értem.

Annyira macerás beszerezni.



2021. aug. 15. 00:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

“ A retinol a tiszta A-vitamin szinonimája, a retinoidok családjába tartozó hatóanyag, a retinolsav (vagy más néven tretinoin ) nem vényköteles változata.”


Olyat meg kapsz akarhol. En nem kiserleteznek a sajat szakallamra, mert a bor pont nem az a dolog amivel celszeru kiserletezni

2023. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
24%

Azért vénykötles, mert fejlődési rendellenességet okozhat a magzatban, ha a nő aki használja, éppen terhes a használat alatt. Valahol azt is olvastam hogy a megszületett csecsemőben is okozhat rendellenességet, (anyatejjel esetleg átjuthat), ez nem biztos, de érthető okokból az ilyet nagyon nehéz kutatni. A nyugati gyógyszerészeti irányelvek megpróbálják a bármilyen módon mérgező gyógyszerek beszerzsét korlátozni.


[link]

2023. márc. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
csak azt nem értem miért lett így felkapva, már a 70-es évek óta létezik, és ha olyan csodaszer lenne mint ahogy állítják akkor a dílerek nem füvet hanem ilyet árulnának mert mindenkinek kellene :D
2023. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

omg.


nagyon fogyatékos váalszokat kaptál.


egy paper-t sem linkeltek ami igazolná a vélelmezett veszélyeket.

2023. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
#14 ja, biztos csak poénból vényköteles cucc világszerte... hisz köztudott hogy ami vényköteles az teljesen ártalmatlan :D inkább te vagy a fogyatékos, haver
2023. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
figyelj te farmakológiai zseni! az usa-ban otc (értsd over the counter, nem vényköteles) számos olyan gyógyszer aminek alacsony letális dózisa és/vagy súlyos mellékhatás profilja van (pl. Midol, Tylenol, NSAIDS készítmények, Epsom sók). míg más országokban, pl. itthon a 1 mg finaszterid még orvosi javaslatra sem kapható, pedig mellékhatásai enyhék és férfiaknál kb. az egyetlen hatékony gyógyszer az androgenic alopecia kezelésére (na jó a mindoxil is hatásos). mi a következtetés? hogy a vénykötelesség nem feltétlen ekvivalens azzal, hogy veszélyes egy anyag. illetve, hogy retardált vagy. ez utóbbit mondjuk eddig is tudtuk, te kis kula darab.
2023. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

also, a tretinoin indikáció között szerepel az anti-aging:

[link]


megfelelő használat pedig, ahogy a linkel forrás mutatja, biztonságos. amire érdemes figyelni:

1. fokozza bőr fényérzékenységét, ezért min. spf 50-es arckérmet használj, kerüld az uv kitettséget, hordj megfelelő védőruhát (pl. karimás sapka)

2. kezd alacsonyabb koncentrációval

3. légy fokozatos

4. konzultálj olyan dermatológussal aki ért is a témához, ne az utolsó vidéki, kretén sztk-s nyomoronccal

2023. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Rendelni kell a netről angol nyelvű oldalakról. Én Indiából rendeltem az enyémet, 2,5 hét alatt megérkezett és egy tubus kb. 2-3 ezer forintba került átszámítva.


De ha nem tudsz angolul és béna vagy a google keresésben, akkor a krémmánia.hu fórumáról is rendelhetsz 5-6 ezer forintért.


(A magyar patikákban 10 ezer forint kb. egy tubus.)

2023. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Régebben én is ilyen helyről rendeltem, de utóbbi időben már nem találtam olyan oldalt, ami szállítana Magyarországra.
2023. aug. 15. 08:19
 20/21 anonim ***** válasza:

skinorac.com - A tretinoin reddit fórumán ajánlották rengetegen.


Szállít Magyarországra és nagyon olcsó! Gyanús, hogy aki a krémmánia fórumán árulja háromszor ilyen drágán, az is innen rendeli. Rendeltem egyben 6 tubus 0,05-öst, 6 tubus 0,1-est és a 0,05-ös tubus darabja 1450 forintba, a 0,1-es tubus 2100 forintba kerül így. Találtam az oldalra kuponkódot is, úgyhogy még lejött a 60 dolláros végösszegből 12 dollár. Ja és a szállítás 17 dollár, ha 100 dollár alatt rendelsz, amúgy felette ingyenes. Sok másik cuccot is árulnak, szóval lehet valaki össze tud állítani értelmesen 100 dolláros csomagot is, hogy a szállítás ingyenes legyen.


[link]

2023. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!