Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy alig lehet...

Miért van az, hogy alig lehet beszerezni tretinoin tartalmú krémeket?

Figyelt kérdés

Egész Európában vényköteles elvileg, de abban sem vagyok biztos, hogy vénnyel kapható-e egyáltalán Magyarországon. Miért van így, ha ez az legfőbb anti-aging összetevő?

Értem, hogy erős hatóanyag és emiatt veszélyes, de én simán kiadnám mindenkinek, a betegtájékoztatóba beleírnám, ami fontos, és aki nem tartja be, lehámlik a bőre, az így járt. Annyi veszélyes gyógyszert meg simán szedetnek az emberekkel, nem értem.

Annyira macerás beszerezni.



2021. aug. 15. 00:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Mert normális bőrű embernek nem való a kezébe ilyen szar, már elnézést. Ahogy nem lehet kapni xanaxot sem csak úgy, mert egy egészséges embert az tenne tönkre, ha szedné, mint a cukorkát. Egészséges ember az ilyen jellegű enyhébb problémáira talál magának bőven elég dolgot a boltban. És ez igaz a bőrápolásra is. Vannak vény nélküli retinoid tartalmú készítmények, az egészséges bőrnek az bőségesen elég anti aging szempontból is. Aki meg nem az, annak felírnak és kész. Az is abszurd, amit ezekkel művel pár pitsa, de mindennel el lehet követni önpusztítást, szóval bőven elég, ha ott húzunk egy határt, ahol feltétlenül muszáj.
2021. aug. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Receptre lehet kapni isotrex néven. Ezek magas hatóanyagú és orvosi kontrollt igénylő krémek, kárt is tudsz vele okozni magadnak. Érzem én, kiolvastad a blogokat és marha tudatos bőrápoló vagy, de nem mindenki az, nem lenne jó, ha bárki megvehetné.

Egyébként meg mindenféle retinol származék krémekkel, szérumokkal tele van a hazai piac is, ha nem vagy orvosi eset alapból, tökéletesen megfelel neked az a hatáserősség is. Ha meg súlyos a gond, irány az orvos.

2021. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. De mitől lenne önpusztítás és "szar", ha megfelelően használva nincs semmilyen káros hatása? Tehát ha tudom, hogy szárítja a bőrt, ennwk megfelelően hidratálok és fokozatosan kell bevezetni a rutinba.

2. Abban a termékben isotretinoin van, ami inkább az aknés bőrre való. Bizonyított anti-aging hatása jelenleg a tretinoinnak van kutatásokkal alátámasztva.

Egyébként ennyi erővel Neo citrannal meg Algopyrinnel is lehet kárt okozni (láttam is rá példákat a kórházban, munkahelyemen), vagy ha gyomorveédő nélkül szed valaki bizonyos gyógyszereket. Mégis elérhetőek ezek recept nélkül, ez a krém pedig recepttel sem!

2021. aug. 15. 19:32
 4/21 A kérdező kommentje:
2021. aug. 15. 20:51
 5/21 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem nem a Te és nem a Mi dolgunk megitélni mit adhatnak ki és mit nem.

Azért nem adják ki (lásd Xanax, Frontin), mert VESZÉLYES, úgy ahogy a krém is, ha nem megfelelő a használata. Hiába irnad le mindenhova, a buta ember nem olvassa el sajnos még azt se amit el kéne.

Az hogy Te valamit felelősségteljesen használsz, bárki mondhatja, ettől nem vagy hitelesebb. Oka van hogy nem adják ki.


De ennyi erővel rugozhatsz azon is hogy az üzletben miért árulnak konzervet, előre csomagolt húst, szalámit, hisz az is káros.

2021. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
A nőnek a videóban meg úgy néz ki az arca mintha körbe lenne plasztikazva. Egyátalán nem szép és nem igényes. Visszataszito.. Na ezért nem lehet megvenni, mert ehhez akarnak az emberek hasonlítani, nem a valósághoz.
2021. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

Ez az eredmény simán működik nem vényköteles közepes-erős retinoidok használatával, rendszeres hidratálással és alapos, erős fényvédelemmel...


Nincs szükséged neked és a többi hiú pinának sem orvosi készítményekre, ha nem írták fel nektek. Tanuljátok meg használni azt, amit egészséges embereknek szántak.

2021. aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk látszik, hogy hülye vagy a bőrápoláshoz és nem való a kezedbe ilyen szar, ha azt hiszed, hogy egy erős készítménnyel jobb hatást érsz el. Ez kb annyira laikus és demagóg duma, mintha valaki eseményutáni tablettát akarna rendszeres fogamzásgátlásra használni. A sima tabletta is megteszi a dolgát, szükségtelen bszkodnod a szervezeted alkalmi használatra kitalált erős készítményekkel.
2021. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Jó ennek a youtuber csajnak tényleg ilyesztő az arca, mindig kiráz tőle a hideg, értem én hogy antiageing, de azért a mimika nem ördögtől való...


Amúgy nem nehéz szerezni, rendszeresen szerzek be, csak nyilván indiából...Krémmánián mindig van aki árul pár Menarini gélt, nagyon jók...

2022. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Végül én is rendeltem, de attól még furcsa, hogy ennyire nehéz beszerezni.
2022. aug. 18. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!