Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mióta rövid a hajam, korpás....

Mióta rövid a hajam, korpás. Miért lehet ez, és mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Régen összefogva hordtam a hajam hosszú évekig. Tavaly levágattam rövidre (pár cm-esre), azóta korpás. (Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy előtte is korpás volt, csak nem látszott). Nem értem, miért lett ilyen.

Kb 5-7 naponta szoktam hajat mosni. Hajszárítóval nem meleg levegővel szárítom. Alapvetően göndör a hajam, mosás után száraz (emiatt mostanában teszek rá hajápoló olajat, ez a korpásodást nem befolyásolta).

Jelenleg sajátmárkás korpásodás elleni samponom van, de nem használ, biztos vannak sokkal jobbak. Mit javasolnátok ebben az esetben?

Köszönöm!



2021. aug. 14. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagy a valószínüsége, hogy a hosszú hajnál nem vetted észre, hogy korpás. Most pedíg még annak a "maradékát" szenveded. Szerintem, most, hogy rövid a hajad, jobban is szellözik. Ezért a rendszeres mosással és ápolással el is fog múlni. Az biztos, hogy nem egy nap alatt. Türelem, ápolás, és a rövid hajat henete 2-3-szor is lehet mosni, ápolni.
2021. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már majdnem 1 teljes év eltelt! :( Esetleg tudtok valami jó sampont rá? (Amit boltban lehet kapni.)
2021. aug. 14. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2021. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Létezik korpásodás elleni sampon is.?

Létezik azonban korpásodás elleni sampon festett hajra is, többek között ilyen a Nivea Pure Color Korpásodás elleni sampon is, mely nemcsak a korpásodás mértékét csökkenti már az első hajmosás után, de az okokat is megszünteti. Emellett UV-szűrőt is tartalmaz, ami a nyár közeledtével nem elhanyagolható tulajdonság.

2021. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos, nem másolgatok ide tovább, magad is keresgélhetsz a neten.

Félig emékszem egy reklámra, ahol olyan sampont ajánlottak, amiben feketekávé (vagy koffein ?) vot a hatóanyag. Sajnos nem emlékszem már a sampon nevére :-(

2021. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az EUCERIN-készítmények minden fajtája kifogástalan. (legalábbis, amiket én használok)

Nekik van korpásodás elleni samponjuk is. Gondolom, hogy nem olcsó, de javaslom a minösége miatt.

2021. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!:) Én is néztem ilyen cikkeket, az a baj, hogy sokszor megváltoztatják a termékek összetevőit, ami pár éve jó volt, az már lehet, hogy rossz. :(
2021. aug. 18. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!