Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kopaszon, ill. kopaszítva is...

Kopaszon, ill. kopaszítva is korpásodhat a fejbőr?

Figyelt kérdés

Fejtetőm egyre hajmentesebb, tehát kopaszodik. Lassan eljön az időszak, amikor jobban néznék ki kopaszon, mit kopaszodó fejjel. De mivel korpás a fejbőröm, nem tudom eldönteni, ha lenyírom nullásra, akkor megszűnik, megszüntethető a korpásodás?

Néha kisebesedik kicsit. Tehát, olyankor nem lehet(ne) leborotválni.

Ha pedig továbbra is korpásodik a fejbőr, akkor az nagyon gáz lesz haj nélkül. :-o :-( /éjjel - nappal sapkát viselek majd, mint Vujity Tvrtko /



2021. aug. 10. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebben gyógyítható a korpásodás, ha leborotváltatod. Menj el bőrgyógyászhoz.
2021. aug. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
7%
Kopasznak lenni amúgy is gáz. Kezdj el egy hajkezelést, én is ezt fogom csinálni egyébként.
2021. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kopaszság nem gáz van akinek jól áll.
2021. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Természetesen voltam bőrgyógyásznál. Írt fel kenőcsöt és patikai sampont, de semmi eredményt nem hoztak. Emellett elmagyarázta, mitől van. Ugyanazokat lehet olvasni a neten is. Hozzátette megjegyzésként, van az a régi mondás, ha létezne a kopaszság ellenszere, akkor nem lennének kopasz emberek. A korpásodásra is ez jellemző. Próbálkozni kell evvel, avval a samponnal, korpásodás elleni szerrel, kinek ez, kinek az hatásosabb. Azóta próbálkozom. Jó ideje a Schwarzkopf Seborin Sampon és hajszesz bizonyul a leghatásosabbnak. A Nizoral sem rossz, de attól nagyon kiszárad a fejbőröm, azután testápolózni kell másnap.


50 éves vagyok, nekem már jól áll a kopasz fej (gondolom) Mivel jelenleg is 5 - 10 mm a hajam (ahol még van), tehát nem sokkal több, mint a tar fej.


Még mindig kíváncsi lennék, kopaszon is korpásodik a fejbőr???

2021. aug. 12. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Head and shoulders vagy hogy írják nekem ez bevált annak ellenére hogy sokan szídják egy próbát megérhet. Igen kopaszon is lehet korpásodni
2021. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem pedig az nem ér semmit (mármint a Head & Shoulders). Erre mondta az orvos, nem vagyunk egyformák, ki kell próbálni többet, majd rájön az ember, melyik működőképes.

Ettől tartottam! Ebben az esetben nem lehet leborotválni csak, amikor megfelelő a bőr állapota. De, ha rosszabb a helyzet, akkor jó ronda lehet a látvány. Marad a kalap. :(

2021. aug. 13. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg menj be patikába és kérdezz rá van e valami hátha. Egy próbát megér.
2021. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!