Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van a testeden szemölcs,...

Van a testeden szemölcs, fibróma? Miért nem veteted le?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, akinek "bumszli" van a testén, esetleg az arcán, az miért nem tünteti el a bőrkinövést? Nem az apró kis barna anyajegyecskére gondolok, hanem a szemölcsökre, fibrómákra, zsírcsomókra, elsősorban. MIÉRT nem?
2021. júl. 31. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyet levetettem, 2 nőtt helyette. Teljesen kilátástalan szélmalomharc, szóval feladtam.
2021. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem zavar, a párom nem zavarja, nem fáj. Semmi se indokolja.
2021. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rosszul szedték le. Az enyémet is levették, a gyerek összes szemölcsét levették, nem nőtt újra(kikanalazták),de látom az emberek sokan még az arcukon is otthagyják őket, azt is, amelyik akkora, mint egy bab, de sok olyan van, akinek a nyakán erdőnyi apró barna szemölcs van..


Szóval jól értem, egyszer egy helyen próbáltál tőle megszabadulni és egy próbálkozás után feladtad?.. miért nem fontos neked, hogy eltűnjön rólad?

2021. júl. 31. 21:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem zavar, hogy könnyen elrákosodhat? Azt még valahogy megértem, hogy a szépérzékét nem annyira bántja az embernek, mert sokaknak nem fontos az esztétika, de az egészség azért fontos, nem?
2021. júl. 31. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem egyre gondolunk. Az az arcomon volt gyerekkorom óta, kisműtét, vágták. Nem fertőző. Később az arcom másik oldalára nőtt olyanból kettő. De ez csak a jéghegy csúcsa. Hidd el, nem létezik olyan bőrkinövés,ami nekem még nem volt. Fibromát is vágattam. Illetve konkrétan a fejemen is volt több olyan, mint az arcomon. Onnan is levágtak kettőt, de van új. Takarja a haj, nem fogok hetente sebészhez járni.(Mellesleg nem is olyan egyszerű időpontot se kapni, nyáron nem célszerű, munka miatt megint csak nem lehet bármikor stb.) Az az apró nyaki, saját magát fertőzi tovább. Olyan aprók, hogy sok nem is látszik, így a legalaposabb orvos is otthagy egyet-kettőt, amiből újra sok lesz.Természetesen olyanom is van. (Nem a barna, az azt hiszem papilloma. Az enyém sima bőrszínű,futószemölcs, messziről nem látnád, csak nagyon közelről. Szerintem te inkább az előbbiről írtál.) Ezeket rendszeresen szeretem, égetik. Most épp nincs túl sok.

Amúgy miért zavar ez téged? Nyilván nem jössz össze olyannal, ha zavar, a bácsi a buszon meg nyilván nem fogja leszedetni csak azért, mert téged zavar. Egyébként nem tudom, feltűnt-e neked, de kb.másfel évig a legtöbb helyen csak sürgősségi ellátás volt, ezt meg nem nevezném annak. Valószínűleg körberöhögtek volna, ha ezzel így odamész.

#1

2021. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van egy a hónaljamban. sötét, kiáll, csúnya, szőrtelenítésnél zavaró. Megvizsgáltattam több helyen, mindenhol azt mondták, hogy lézerrel nem lehet eltávolítani, csak szikével. Az után legalább 2 hétig nem szabad izzadásgátlót használni. Izzadós vagyok, tehát 2 hétig a sarki bolton kívül kb sehova nem tudnék menni télen se. Inkább maradjon akkor, ahogy van.
2021. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Érdekel miért nem kezelik, ha veszélyes is és ronda is. Igénytelenségnek és butaságnak tartom, mint az utolsó is írja, két hét kellemetlenség lenne számára, hogy ne rákosodjon el és ne zavarja naponta.. Mondjuk a hónaljában van legalább, ott napfény is alig éri.
2021. júl. 31. 23:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok. Egyrészt nem zavar naponta, másrészt írtam, hogy vizsgáltattam többször is. Nincs nagyobb esély arra, hogy elrákosodjon, mint bármi más.

Amúgy téged ez miért zavar ennyire?

2021. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván, akinek bőrproblémái vannak, az jár bőrgyógyászhoz. Szóval köszönjük a diagnózist, de inkább a saját dokimra bízom, hogy jelezze, mi az, amit el kell távolítani, mert fennáll az "elrákosodás" veszélye. Számodra biztos meglepő, de nem a szépsége/csúnyasága mutatja, hogy melyik a veszélyes ilyen szempontból.

#5

2021. aug. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. 15 kicsi fibróma van az arcomon, és azért nem vetettem még le, mert az állami bőrgyógyász azt mondta, hogy ő nem tudja ezeket leszedni, mert ő csak fagyaszt, és ezeket meg nem úgy kell. Magán pedig 25 ezer, és jelenleg még nem jutottam el oda, hogy 25 ezret kiadjak erre, pláne, hogy folyton jönnek ki az újabbak és újabbak, szóval ez nem is csak egy egyszeri kiadás lenne, szóval annyi minden másra kell a pénz, nem jutottam el még odáig, hogy 25 ezret kiadjak ezért. Annyira nem zavaróak, elég picik, szerintem mások nem is nagyon veszik észre rajtam a szemölcsöket, max. ha nagyon azt figyelik. Szóval nem ilyen óriási szemölcsökről van szó, hanem egész picikről. De lefogom szedetni, csak idő kérdése. De amúgy meg ha valakinek van is ilyen a testén, az ő dolga. Ha csak esztétikai a dolog, nincs semmi egészségügyi kockázata, akkor miért lenne muszáj levetetnie? Mindenkinek ez a saját döntése.
2021. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!