Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől gyullad be az arcom...

Mitől gyullad be az arcom folyton?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy éve kezdődött az egész, az előtt csak miteszereim voltak. Mostanra az arccsontomnál keletkeznek bőr alatt görcsösebb, nagyobb pattanások amik ha “megérnek” szinte ki robbannak egy apróbb nyomástól is, és tele van véres gennyel. Az állcsontomnál pedig apró kiütés szerűek keletkeznek amikből fehér cérnaszerű faggyú jön ki. Étrendem változatos, nagyon egészségtelen kaját mint például chips, meki, nagyon ritkán eszek. Nyomkodni az arcom csak előzőleges arc és kéz tisztítás után szoktam és persze ha már úgymondd megérett egy nyomásra. Nemrég elmentem bőrgyógyászhoz aki rápillantott és két krémet írt fel, zindaclin(estére), skinoren(reggelre), amiknek hatását 4-5 hétre mondta, de ezen már túl vagyok és ugyanúgy újra gyulladnak ezeken a pontokon. Mi lehet a kiváltó oka ennek vagy esetleg valami gyógymód van-e rá mert elég önbizalomromboló az egész. Válaszaitokat köszönöm. 21F

2021. júl. 18. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg vérvételed volt? Minden oké a hormonjaiddal? Esetleg ételallergia? Rossz fogad van?

Nagyon sok okozoja lehet.

2021. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj egy kozmetikai tisztitókezelésre ahol végeznek mikrodermabráziós kezelest ami gépi módon lecsiszolja a felső hámreteget igy kisebb eséllyel fognak begyulladni.
2021. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy Gigi referencia kozmetikába végeznek Plasma kezelest ami gyógyítja ezeket a pattanásokat és halványítja a hegeket.
2021. júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először mindenképp kezdj el egy alaprutint - tisztítás, hidratálás, reggel fényvédelem. A vényköteles gyógyszereket lemosás után és hidratálás/fényvédelem előtt rakd fel.

Pattanásorka jó lehet a niacinamid, szalicilsav, retinol, bezoil peroxid. Belsőleg pedig érdemes cinket szedni - nekem ez baromi látványosan segített - napi legalább 40 mg-ot (én 50-et szedek).

Külső segítséghez ajánlom a Skinsmart videóit és cikkeit.

Ezek persze csak akkor válnak be, ha nincs nagyobb belső gond, pl hormonális, vagy emésztőszervrendszeri. Mindenképp menj el egy jó bőrgyógyászhoz, aki nem csak gyógyszerrel intéz el, esetleg tovább küld vérvételre, ételallergia vizsgálatra.

2021. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, ételallergia és vérvétel a napokban lesz, rossz fogam nincs.
2021. júl. 21. 00:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem túrod esetleg véletlen az orrod?
2021. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!