Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kamilla tea jó a pattanásokr...

A kamilla tea jó a pattanásokra? Ha igen, hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Megigyam, vagy gőzölögtessem vele az arcom, esetleg rákenjem az arcomra, mi a leghatásosabb? Egyáltalán ér valamit? Volt valaki, akinek segített eltüntetni már a pattanásokat? És megakadályozza-e, hogy újak jelenjenek meg, ha már tiszta a bőröm? Milyen időközönként kell használni?


Köszi!


2010. aug. 26. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Én gőzöltem a kamillával az arcomat (heti 1-2 alkalommal), szép tiszta lett tőle a bőröm. Sőt kentem is vele... Ihatod is, ártani egyikkel se fogsz hiszen gyógynövény :)
2010. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akár meg is ihatod.

Nekem gőzöltetés után nagyon szép lett a bőröm.

2010. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egy átitatott vattával kend az arcodra. Szárítani fogja a bőröd(leszárítani a pattanást) és a gyulladásokra is jó szóval kevesebb pattanásod lesz vagy semennyi
2010. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hány percig kell gőzöltetni? És mennyi idő után van látványos eredménye? (mennyi idő múlva tűnnek el a pattanások?)

2010. aug. 26. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

sokszor ne gőzöld, mert ha hetente többször kigőzölöd, akkor csak kitágulnak a pórusaid...

Amúgy kamillateával reggel este arcmosás után törölgesd át a bőröd, utána már ne mosd le, jó gyulladáscsökkentő és kicsit szárítja is a bőrt.

És igyál naponta egy bögrével, ez a leghatásosabb, mert a bőrön keresztül alig tud valami hatóanyag bejutni (mondjuk az jó, hogy kívülről fertőtleníti), ezért ha megiszod, akkor mivel gyulladáscsökkentő, megakadályozza újak kijövetelét.

Tehát ha arclemosóként használod, akkor a meglévőket múlasztja el, illetve mivel fertőtlenít megakadályozza a pattanást okozó bacik elszaporodását és így az újabbakat, belülről meg nem engedi, hogy kialakuljon gyulladás.

2010. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
59%
Utolsó válaszoló,az,hogy a bőrön alig szívódik fel az hülyeség már ne haragudj,mert a bőrön keresztül szívódik fel minden a legjobban:) Nem véletlen mondják,hogy egészségesebb lenne a sok mérget megenni,minthogy magunkba kenni(arckrémek,stb.)
2013. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem igaz, hogy a bőrön keresztül szívódik fel minden a legjobban. Nem véletlenül mondják azt, hogy a zöldség, gyümölcs és további egészséges ételek fogyasztása sokkal hasznosabb, mint bármilyen kence fice ;)
2016. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, nagyon hatásos, én úgy szoktam, hogy kb max 4 percig hagyom, törölköző alatt, és utána szépen kilehet nyomni a mitesszereket, és valóban szép lesz a bőröd. Viszont a pattanások sok esetben attól is kialakulhatnak, ha egészségtelen ételek fogyasztunk, ha nem tisztítjuk le az arcunkat minim reggel és este, de sajnos kialakulhat a vérben egy fertőzés is, amit nagyon nagyon nehezen lehet kezelni. Mindenképp a lényeg, hogy ártani biztos nem fog. :)
2016. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!