Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha eredetileg nagyon fehér a...

Ha eredetileg nagyon fehér a bőröm, és nyáron lebarnulok, akkor nyár után mindenképpen visszavilágosodik a bőröm?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a hófehér bőrömet, viszont pattanásos vagyok, és emiatt piros hegek vannak az arcomon, miután kinyomom őket. Szóval ezért kéne napoznom, hogy kicsit hozzábarnuljon a bőröm, és beleolvadjon, amíg el nem múlik, meg anyám is állandóan mondja, hogy szerezzek egy kis színt, mert olyan sápadt a bőrszínem. Nyilván mindenki kifakul nyár után, de én attól félek, hogy nem fogok, pont azért mert eredetileg nagyon fehér bőröm van, és az megtartja majd a napbarnította színt. Lehetséges egyáltalán ez, hogy soha többé nem leszek már ilyen hófehér ha most lebarnulok nyáron? Anyám szerint ez nem így van és hülyeség.

2021. jún. 26. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vissza fog, viszont a pattanás utáni hegeket nem kéne napoztatni, attól nem lesz jobb. Inkább alakíts ki egy jó bőrápolási rutint, ami segít a pattanásokkal és a hegekkel is és lehetőleg ne nyomkodd, ha ez lesz a végeredménye.
2021. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1, de ha nem nyomkodnám akkor tele lenne fehér érett ragyákkal a fejem, az még undorítóbb.
2021. jún. 26. 22:35
 3/5 A kérdező kommentje:
1, amúgy kozmetikus mondta, hogy jót tesz neki a napfény, meg a friss levegő, mert úgy hamarabb elmúlik (és ez tényleg bevált eddig is, mert tavaly nyáron amikor napoztattam akkor nem volt annyira feltűnő, meg magától visszahúzódott).
2021. jún. 26. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nyugodtan napoztasd. D vitamin, ami nagyon jót tesz a bőrnek. Kevésbé is jönnek ki a pattanások és könnyebben is gyógyulnak a hegek. Viszont módjával, mert a leégés az nem segít a hegeken meg a pattanásokon sem.

Szintén nagyon fehérbőrű vagyok. Ősszel, mikor suliba jártam, nekem mindig kb. egy hét alatt visszafakult a bőröm. Még a tanárok is cikiztek miatta, hogy biztos négy fal között ültem. Nehezen barnulok és könnyen ki is kopik.

Mindenkinek más, hogy mennyi idő után, de kivilágosodik a bőr, ha már nem tűz ennyire a nap, vagy már nem mész ki a napra annyit, akkor is.

2021. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszönöm szépen a válaszodat! :D
2021. jún. 27. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!