Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kiknek van rasztahajuk? Mi...

Stkee kérdése:

Kiknek van rasztahajuk? Mi jellemző a rasztákra?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsiságból kérdezem meg,hogy kiknek van raszta hajuk?A raszta hajuaknak van egy külön vallásuk?Vagy ők máshogy gondolkodnak a világról?Mi jellemző rájuk?

Ha tudjátok a válazsokat légyszi irjátok le!!!


2010. aug. 26. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Eredetileg a rasztákra jellemző, Bob Marleyt tartják a világ középpontjának kb, és állandóan füveznek, és Jamaicába vágynak. De persze csak sztereotípiák. Leginkább ez is zenei alapon működik, mint a többi stílus. Amúgy google sok érdekességet ki tud adni... :)
2010. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kössziii
2010. aug. 26. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

- a rasztafarizmusról. én is raszta vagyok, nekem először volt meg a hajam, aztán az életérzés. :)

2010. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ááá fiú vagy?,nekem non tetszenek a rasztafiuk :D
2010. aug. 29. 19:55
 5/5 anonim válasza:

az első válaszadó téved nem Bob Marley a világ közepe,hanem Jah,vagyis Hailé Selassié,az első fekete etiópiai császár,őt tartják Jézus után a második messiásnak...és igen van vallásuk a rasztafári ami erről az emberről kapta a nevét mert a Ras egy uralkodói jelző...

de raszta haja nem csak a rasztafári vallásúaknak lehet,bárki csináltathat akinek tetszik, és ugyanígy a valláshoz sem szükséges raszta hajúnak lenni...


hát a világról való gondolkodásuk..az ígéret földje nekik Etiópia,minden rossz forrásának babilont tekintik,mert az a romlott világ a szemükben...úgy vélik az igaz raszták haláluk után Etiópiába kerülhetnek,ahol Hailé Selassié uralkodott

Bob Marley nem a világ közepe nekik,csupán profétának tekinitik,de a legnagyobbnak hiszen marley a zenéit nem csupán előadta de a koncertjei olyanok voltak mint egy mise a keresztény hitvilágban,egy istentisztelet


Jellemző a vallásra a raszta haj,(ha van) vegtarianizmus, némelyek a raszta hajukra henger alakú turbánt tekernek,szertartásos vagy nem szertartásos füvezés,a reggae zene hallgatása

ez röviden tömören,amit el tudtam mondani,de googlebe hogy rasztafaianizmus és ott bővebben olvashatsz

remélem tudtam segíteni


ui.: az első válaszadó tévedett sokban

2011. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!