Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet elmulasztani a...

Hogyan lehet elmulasztani a pattanásokat?

Figyelt kérdés

Kb másfél-két éve jöhettek elő az úgynevezett pattanások a hátamon és az arcomon. 16 éves vagyok egyébként és már rengeteg mindent kipróbáltam: Aloevera, teafaolaj, mézes joghurtos összekevert trutyi, ilyen-olyan semmitnemérő kencefence. Voltam már bőrgyógyásznál, 12 ezer forintért annyit tudott mondani, hogy felírtam 2 kenőcsöt menj el a gyógyszertárba és vedd meg. Hát az sem ért semmit.

Most immáron 2 hete szedek cinktablettát, merthogy az húde milyen nagyon jól lefogja vinni a pattanásokat és majd bababőröm lesz, hát nem. Semmi nem használ.

És most ne gyertek azzal légyszíves, hogy ezt meg ezt meg azt meg amazt vedd meg kend be magad vele és majd csodákat tesz, mert a csodákban nem hiszek.

Mosr bocs, hogy ilyen regényt írtam, de kéne valamiféle segítség mert már tényleg nagyon elegem van. Köszi előre is.


2021. jún. 17. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak bőrgyógyász tudja ezeket kezelni ha, főleg ha valami hormonális cucc, a korod alapján ez elképzelhető.

Ilyen random kencék, főleg háziszerek pedig tilosak.

2021. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

A kamaszkor csodája :/ Sajnos ez inkább hormon alapú cucc. Szoktál sminkelni? (Ha igen, akkor hanyagold, hogy tudjon lélegezni a bőröd)


Gondolom a rendszeres arctisztítás bőrtonikkal alap dolog nálad, hogy ne legyen rosszabb a helyzet.


Azt csak zárójelesen jegyzem meg, hogy néhány nő (nem tudom a nemed) csak azért szed fogamzásgátlót, mert segít a pattanásokkal. De ez tényleg csak megjegyzés, nem tanács

2021. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Ha elmegyek egy bőrgyógyászhoz, mit fog mondani? Tényleg kíváncsi vagyok, mert kencéket nekem ne írjon fel, mert van itthon elég szemét ígyis.

2021. jún. 17. 15:11
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves kettes.

Ne lepődj meg légyszi, nem szoktam sminkelni mivel fiú vagyok. Tudom hogy a nememet nem írtam ki, de picit megnevetettél. Tonicot nem használok, talán egyszer kenhettem magamra, de akkoris úgy kiszárította a bőrömet, hogy rendesen fájt. Reggel és este arcmosás vízzel és ennyi.

2021. jún. 17. 15:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Van olyan tonik is, ami kifejezetten érzékeny, kiszáradásra hajlamos bőrre való. Illetve a rózsavizet is érdemes lenne kipróbálnod, az hidratálja is a bőrödet, valamint gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású.
2021. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Menj el kozmetikushoz, van ilyen tini kezelés szolgáltatásuk és tanácsot is tud adni. Kb annyi az ára mint azoknak a kencéknek, 12 E forint.
2021. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elmegyek egy bőrgyógyászhoz, mit fog mondani?"

Jó kérdés, valószínűleg mindegyik mást...

2021. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
6-os vagyok, bocsi, a kozmetikusom 5 E-ért is csinál arctisztítást, de persze egyénfüggő
2021. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok és a húszas éveimben jártam, amikor a kozmetikusom elküldött egy bizonyos bőrgyógyász-kozmetológus doktornőhöz. Ő írt fel egy Roaccutan nevű gyógyszert, ami lehúzta a pattanásaimat, a hegek is eltűntek tőle,mert gyakorlatilag lehámlasztotta a felső réteget. Nyáron nem is lehet szedni, mert nagyon érzékeny volt tőle a bőröm.

44 vagyok, most is zsíros a bőröm, de azok a ronda nagy gyulladt göbök nem jöttek vissza.

Abban nem vagyok biztos, hogy 18 alattinak felírnak ilyet.

Minden esetre bőrgyógyász-kozmetológust próbálj meg!!

Sok sikert neked!

2021. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kikerestem a Roaccutant a netről, szedheted már ezek szerint:

"A Roaccutan súlyos akne (úgy, mint noduláris akne, akne konglobáta vagy maradandó hegesedés kockázatával járó akne) kezelésére ajánlott felnőttek és 12 év feletti serdülők esetén, csak a nemi érést követően. A Roaccutan-t Ön akkor fogja alkalmazni, ha az akne nem javult más akne-ellenes kezelésre, így a szájon át szedhető antibiotikus és helyi kezelésekre sem.

A Roaccutan-kezelést csak bőrgyógyász szakorvos (a bőrbetegségek kezelésére szakosodott orvos) felügyelete alatt szabad alkalmazni."


Minden esetre, nyáron ne, mert napfény nem érhet a kúra alatt.

2021. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!