Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyszer leizzadok, kijön vagy...

Egyszer leizzadok, kijön vagy 10 pattanás. Mit tehetnék ellene? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Utóbbi hetekben már egész jól rendbe tudtam hozni az arcomat, és csak elvétve voltak pattanásaim.

Viszont pénteken nagyon meleg volt, és kb percenként törölgettem egy zsepivel a homlokomat, meg az arcomat.


Mire hazaértem, már akkor láttam hogy szép nagy patik keletkeztek, másnapra meg még több lett.


Mit csináljak?

Minden este mosom az arcomat sima vízzel, majd teafás szappannal. Ezután a jól bevált levendula illóolajjal törlöm át, és eddig ez nekem bevált. Viszont ha elkezdek izzadni, pl tesiórán, vagy a nagy melegben a buszon, akkor másnapra úgy nézek ki, mint egy boszorkány.

Ha nincs meleg, akkor semmi baj nincs.


Boltban vehető mindenféle vackot kipróbáltam már, de kb semmi nem hatott, ezért tértem át a természetes dolgokhoz.


A bőröm kombinált, és ezért is sokat küszködök, mert nagyon száraz, és vízhiányos, de ha bármi kencét rákennék, akkor mivel az lezárná a pórusokat, megint csak tiszta pattanás lennék. Persze, mint írtam, kombinált, azaz ezek mellett mégis zsírosabb.


Bocsi, ha nem túl jó a megfogalmazás, kicsit este van már.



2021. máj. 31. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg egy kozmetikus felkeresni, hogy adjon valamiféle tanácsot?

Ajánljon rá valami kenőcsöt, kezelés?

2021. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell reformalni az arcapolasod.

Az illóolajakat nem mindenki bírja és úgy néz ki te sem. Azért csap ki(+ van még jó pár komedogen összetevő is).


A termékekkel kapcsolatban a legfontosabb az INCI(kremmania.hu is a segítségedre lesz). Tudd, hogy mit kensz magadra.


Elég sok baromságot osszehordtal (pl attól, hogy kensz magadra hidratálót nem fogod elzarni a pórusokat, illetve, hogy zsíros a bőröd még ugyan úgy szüksége van hidratálóra. Kiszaritod a felszínét és nem kevesebb zsírt fog termelni, hanem többet).


Javaslom olvasgass a skinsmartot(ott van rutin varázsló), okosszepseg instán, és fb-n a tudatos bőrápoló klubba is belephetsz.


Nekem is kombinált/korpás seborreas a bőröm, de mióta megfelelő termékeket használok(korábban is használtam pl hamlasztót, de semmi hatását nem éreztem) és végre tényleg egy jó rutint követek több hete, az állam körül eltűntek pl a feherfeju komedok/sf-ek, a porusaim is szebbek lettek és már nem tocsogok annyira a zsírban.

2021. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó az arcápolási rutinod. Hígitatlanul illóolajat nem szabad használni, de én egyébként sem tartom jó ötletnek. A teafás szappan is jó eséllyel szárít, azaz kivonja a vizet a bőrből, arra meg extrém zsírosodással reagál a bőröd. Hidratálni muszáj, olajmentes krémekből ma már hihetetlen választék van, de jót tesz a vízhiánynak a hialuronsav is. A skinsmartot én is ajánlom, de Tindigo-nál is sok hasznos dolgot találhatsz.
2021. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!