Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miből áll az arcápolási...

Miből áll az arcápolási rutinotok?

Figyelt kérdés
Milyen lépésekből áll, milyen termékeket használtok? Lehetőleg parfümmentes, érzékeny bőrre való termékeket keresek.

2021. máj. 24. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Elso lepes nalam a Nivea szolomagolajos olajlemosoja a double cleansing jegyeben.

Masodik lepeskent Balea Med arclemoso majd Geek and Gorgeus tonik

Arckremkent pompom vagy Manna viragvizes zsele vagy a C vitaminos szerum.

Heti 1-2 alkalommal Chher up hamlaszto a geek and gorgeustol.

2021. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Reggel:

Cerave Hydrating Cleanser

Balea Nappali Arckrém C-vitaminnal FF15 fényvédelemmel

Este:

Cerave Hydrating Cleanser

Geek&Gorgeus Cheer Up hámlasztó

Geek&Gorgeus 101 B-Bomb (niacinamide szérum)

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

2021. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Szeretek kísérletezni, szóval azokat írom csak, amik abszolút beváltak. :)


Állandó alaptermékeim, amiket imádok:

- Clinique take the day off este a duplatisztítás első lépéseként

- CeraVe Foaming reggel és este arctisztításhoz

- Canmake Mermaid clear spf50, nekem ő a tökéletes fényvédő

- The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA a kedvenc basic arckrémem

- La Roche Posay cicaplast, ha regenerálásra szorul a bőröm

- Benton snail bee lotion a kedvenc csigás termékem, gyönyörűen nyugtatja a bőröm

- Benton aloe bha toner szintén nyugtat, lazán hidratál, segít a zsírosodásban


Állandó szérumok, hámlasztók, amiket használok és nem tervezem lecserélni őket

- AHA: The Ordinary 5% lactic acid

- BHA: Paulas Choise 2% (fekete)


egyik héten 2x AHA és 1x BHA, másik héten fordítva


- Geek&Gorgeous B-bomb: esténként

- Geek&Gorgeous C-glow: reggelente

- Geek&Gorgeous A-game 5: nem hámlasztós estéken


Zsíros, de érzékeny bőröm van, hormonális aknéval és zárt komedókkal. (Ez nagyon nem egy kezdő rutin!)


Viszont, ha inspirálódni szeretnél a válaszokból, az nem biztos, hogy jól fog elsülni, mert minden bőrtípusra és problémára más hatóanyagok kellenek. Szóval erősen szelektáld, ne vegyél meg semmit csak azért, mert itt két-három ember is említi.

Ha most kezdenél bele, akkor csak lassan, előbb találd meg a tökéletes tisztítóid, hidratálód és fényvédőd, csak aztán gondolkodj szérumokban.

2021. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok, 3-as jól írja a kommentje végén a tanácsokat. Mellé ajánlom figyelmedbe a Skinsmart rutinvarázslóját is, nekem segített, és jó tippeket adnak a weboldalukon:

[link]

2021. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Reggel:

száraz bőröm van, annyira nem igényli ilyenkor a lemosót, szóval általában csak vízzel szoktam megmosni az arcom

ha mégis szükségét érzem, akkor a Cerave Hydrating Cleanser-t használom

utána ha szárazabb a bőröm, valami hidratáló szérumot használok (pl. hialuronsavat vagy most épp a Geek and Gorgeus tonikját)

végül egy fényvédős hidratálót

télen a CeraVe 25 faktoros nappali krémjét használtam és nekem nagyon bejött, de azóta magasabb faktorszámú termékeket próbálgatok (tavaly Purito-t használtam és azt nagyon szerettem is, csak sajnos kiesett és most újra keresem a tökéleteset)


Este:

valamilyen olajos lemosó, majd CeraVe lemosója

heti 2-3szor The Ordinary 10% lactic acid és 2-3-szor GG retinalját használom felváltva (heti 1-2 nap pedig nem használok aktív hatóanyagot)

hidratáló szérum (ezt szoktam váltogatni mikor mit, télen általában inkább arcápoló olajat használok, ilyenkor meg valami könnyedebb állagút)

hidratálónak pedig a CeraVe hidratálókrémjét szoktam használni egy jó ideje

2021. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Sunshinedoll ***** válasza:

Este:

The body shop, kamillás olajos lemosó

Cerave lemosó

differin (heti 2-3szor)

hyaluronsavas szérum

hidartáló (cetaphyl, la roche posay, ezeket szeretem)

vazelin vagy e-vitaminos olaj, attól függően, milyen a bőröm.


Reggel:

vízzel mosakszom

hyaluronsavas szérum (hada labo vagy valami ilyesmi neve van, japán márka)

niacinamidos szérum (G&G vagy the ordinary)

hidratáló (cetaphyl, la roche posay)

fényvédő (Biore aqua, vagy cetaphyl vagy dr jart+ vagy innsifree, mikor melyik van nálam/mit csinálok aznap)

2021. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Reggel:

Manna aktív szenes szappan

Arckrém (nem írok konkrét terméket, még én is csak keresem a tökéleteset)

Ha kint leszek sokat és/vagy süt a nap, akkor fényvédő


Este:

Vizes és/vagy micellás vizes lemosás (ha fényvédőztem, akkor mindig micellás vizes)

Ajakápoló


Eddig mindig lepontoztak amikor leírtam, bár sose tudtam meg, hogy miért, mi vele a gond. :)

2021. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

#7 mivel azt írtad, hogy sose mondják meg mi a gond a rutinoddal, gondoltam válaszolok.


- a szappan borzasztóan lúgos, lebontja a bőr lipidrétegét, nincs olyan bőrtípus, aminek ne lenne káros. Zsíros bőrnek sem jó, ha szétszedjük és szétszárítjuk. Vannak a piacon hatékony de kíméletes tisztítók zsíros bőrre is. (pl. Cerave foaming)

- Reggel mindig "kötelező" fényvédőt használni, az ablakok és a felhőkön is átjön az UV, ugyanúgy roncsolja a bőrt. A tudatos bőrápolás alapköve.

-Reggel túltisztítasz, cserébe este nem hatékonyan. A micellás víz csak feloldja a szennyeződéseket, azt utána egy vízbázisú géles/habzó lemosóval le kell mosni annak érdekében, hogy ne maradjon szennyeződés az arcodon.

- Este nem hidratálsz, pedig nagyon fontos, este regenerálódik a bőr, úgy nem tud hatékonyan, ha nem zársz bele nedvességet. Hosszútávon nagyon káros, vagy durván zsírosodni kezd, mert vizet nem tud termelni, így faggyút fog, és/vagy csúnyán kiszárad.

Tehát lehet, hogy rövidtávon nem érzékeled, de hosszútávon sok kárt tudsz okozni a bőrödnek ezzel a rutinnal.

2021. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

#8

A szappan amit írtam, direkt arctisztító szappan, és pont azért használom, mert az összes folyékony arctisztító rommá szárította, ez pedig végre nem. :)

Tudom hogy fontos a fényvédő, csak gyűlöletes számomra magamon, most pl. az elmúlt egy évben sokszor volt hogy munkanapon nem is mentem ki a lakásból, bevallom, ilyenkor nem tudom rávenni magam.

Köszönöm a tanácsaidat, az esti alaposabb tisztítás és hidratálás logikusan hangzik, meg fogom próbálni.

2021. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy itt miért lett kb mindenki lepontozva?
2021. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!