Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fényvédő krém segít a...

A fényvédő krém segít a pattanások megelőzésében is?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy nagyon fontos használni, mert véd az UV sugárzástól, öregedés ellen, stb.

Az viszont érdekelne hogy pattanásokat meg lehet vele előzni? Mert nyáron nekem nagyon ki tud pattogni a bőröm.



2021. máj. 20. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem arra való :)

Esetleg akkor tud ebben segíteni, ha napallergiás kiütéseid vannak, de azokat biztos meg tudod különböztetni a pattanásoktól.

2021. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet vele megelőzni. Az UV-sugárzás fertőtlenítő hatású, és pont hogy csökkenti az esélyét a pattanások kialakulásának (kérdezz bőrgyógyászokat, télen sokkal több pattanás problémával találkoznak, mint nyáron).
2021. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 20. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát vannak olyan fényvédők, amiben van pattanások ellen jó összetevők (pl zink-oxid, ami az egyik fizikai fényvédő fajta, vagy niacinamid), de alapvetően nem erre való. Viszont a fényvédelem elengedhetetlen a pattanások utáni foltok halványításához, illetve ha használsz bizonyos pattanás ellen hatóanyagot (pl retinoidok, benzoil-peroxid) muszáj figyelni a fényvédelemre.
2021. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!