Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal?

Mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés

Sok hajam van, vastagszálú és nehéz kezelni. Mostanában nagyon könnyen csomós lesz, minden reggel küzdök vele. Az előző sampontól hullani kezdett, nem olyan fényes már és száraz is. Szálas, fésülés után is száll mindenfelé, fonni sem lehet rendesen.

Mit kezdjek vele? Argánolajról hallottam, hogy sokat segít. Mit kéne használjak?



2021. máj. 16. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
15%
Borotva.
2021. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor először is azt kéne megoldani, hogy ne gubancolódon. Milyen hosszú a hajad? Ha össze tudod fogni, érdemes lenne éjszakára egy laza konytot, vagy (tudom, hogy írtad) fonatot összehozni. Nekem ez akadályozta meg, ráadásul reggel nem is kellett kifésülni, ami nálam plusz pont volt, ugyanis miután kifésülöm, olyan a hajam, mint az oroszlán sörénye. Én egy nagy hajcsattal (krokodilcsatt?) fogtam össze minden este, működött.

A fésüködést is sokan elrontják, én is ilyen voltam. Fontos, hogy először csak a végeken húzd át a kefét, és fokozatosan haladj egyre feljebb. Ha belegondolsz, mikor nekiesel a fejed búbjától, csak lehúzod a gubancot, és ezzel egyre nagyobbat képezel. Ettől is töredezhet. Az eszköz se mindegy. Én azt tudnám ajánlani, hogy fa kefét használj. Fontos, hogy természetes anyagú legyen. Használhatsz valami olajat, vagy kifésülő sprayt, ezekhez nem tudok mit mondani, nekem nem volt még szükségem rájuk.

A hajmosást is sokan elrontják. Először a sampon, akár 2x,ha úgy van, aztán a balzsam, vagy hajpakolás. Ez nagyon fontos, ugyanis a sampon szétnyitja a haj szerekezetét, hogy megtisztítsa, a balzsam/pakolás összezárja azokat. Ezzel óvja a töredezéstől. Hajmosás végén leöblítheted hideg vízzel, hogy mégjobban bezáródjanak. De a fejbőrödet ne, mert megfázik. Aztán a törölközőbe nehogy elkezdd dörzsölni, ezzel kb megölöd. Szépen nyomogató mozdulatokkal kell, mert ez sokkal kíméletesebb. A legjobb lenne, ha vízesen nem fésülnéd, de ha muszáj, nagyon vigyázz rá, ilyenkor a legsérülékenyebb. Pont ezért mindenképp használj valamilyen hajvégápoló olajat, amit a nedves hajadra felviszel. Szárítani csak a fejbőrt kell, a többit a levegőn kell hagyni, de ha mégis megszárítod, alacsony hőfokon tedd azt, hővédő használata mellett.

Kerüld a hajformázó vasakat, festékeket.

NAGYON FONTOS! Hogy kb 4 havonta (ez a hajadtól függ, ha kevésbé töredezik, ritkábban, ha hajlamos rá, akkor gyakrabban) vágni belőle egy centit, vagy annyit, amennyi eltört. Ezt sajnos muszáj. A töredezett hajvégeken sajnos csak az olló segít, azt visszafordítani nem lehet.

Igyál elegendő vizet, étkezz egészségesen.

Próbálj ki új dolgokat, csinálj házi hajpakolásokat pl.

Remélem tudtam segíteni.

2021. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!