Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen büdös a hajam?

Figyelt kérdés
2 naponta kell hajat mosnom, ebbe már beletörödtem, mert bármit próbáltam ki semmi nem csökkentette a hajam zsirosodását. 2 nap reggel pedig már látszik a zsírossás, és érezni is, olyan fura szaga van, az a zsír szag. Annyira undorító. Van, hogy kevésbé látszódik a zsír, de a szagot már érzem.
2021. ápr. 30. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Menj el börgyógyászhoz, mert szerintem nem kozmetikummal, föleg nem naponta kétszer !!! kellene hajat mosod, hanem erre megfelelö gyógyszerrel.

Privát viszont ajánlani tudom a szaunázást, és kamillás vizet hajmosáshoz, de csak egyszer naponta !!!

2021. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy minél gyakrabban mosod a hajad annál gyorsabban fog zsírosodni?

Próbáld ki (ha eddig még nem próbáltad), hogy nem mosod meg kb 1 hétig. Ha már nagyon zavar, akkor használhatsz száraz sampont, az illatos is. 1 hét után megmosod és látni fogod, hogy már elég lesz max heti kétszer megmosni.

Másik tipp, hogy ne fogdosd gyakran a hajad, ne nyúlkálj hozzá, ne fésülgesd túl sokáig, mert ha rendszeresen fogdosod az is zsírosítja. Ha az arcbőröd zsíros és a hajad hozzáér, attól is zsírosodhat a haj, használj mattító púdert.

Elmehetsz bőrgyógyászhoz, profi fodrászhoz tanácsot kérni, ők tudnak speciális sampont adni. De szerintem próbáld meg előbb amiket fentebb írtam.

2021. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem a samponok okozták a zsírosodást, na meg 1 hétig kitoltam a hajmosást (egész nap otthon voltam).. segíteni kicsit segített, de hiába ha a sampon is rátett a zsírosodásra egy lapáttal:( most szulfátmentes-szilikonmentest használok, ma kezdtem el, kíváncsi vagyok hogyan bírja majd. (valakinek ez válik be)!

enyém is nagyon büdös volt, akkor száraz sampont fújtam magamra vagy parfümöt.

2021. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne moss ilyen gyakran hajat, csak zsírosabb lesz. Ha már érzed, hogy zsíros, akkor használj száraz sampont, van már mindenféle kiszerelésben (por, spray). Ne fesülködj sokáig és ne nyúlj feleslegesen se a hajadhoz, mert ezektől is gyorsabban zsírosodik.
2021. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!