Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A rengeteg lépéses arcápolási...

A rengeteg lépéses arcápolási rutinok csak a nők lehúzása miatt terjedtek így el mostanában?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelenségnek tartom, hogy ne tudjon valaki szép, egészséges bőrrel élni (és öregedni) anélkül, hogy rendszeresen vagyonokat hagyna ott 10-20 db termékért, amit az arcára keneget. Ráadásul ha ún. "tudatos" arcápoló vagy (tehát kiokosítottad magadat szemernyit sem ártatlan forrásokból), akkor az "okoskodó" márkák méregdrága termékeit fogod vásárolgatni. Szerintem teljesen elszaladt a ló a kozmetikai iparral, a kiszolgáltatott fogyasztó pedig csak próbál a legjobb tudása szerint élni.

#arcápolás #rutin #lehúzás #kozmetikai ipar
2021. ápr. 24. 21:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően igen, piac az egész, de vannak tényleg hatékony és tényleg sz.r krémek is.


Nekem ha normális bőröm lenne, biztos hogy nem költenék rá ennyit, csak egy sima gyengéd lemosó meg alapkrém és csá.


Ellenben sajnos problémás, és aki jön ilyenkor az 'egyél egészségesen igyál vizet sportoljál' dumával, azt kiütném a helyéről.

Hogy miért?

-egészségesen étkezek, szénhidrátot is számolok, 0 édesség, sok zölség gyümölcs, probiotikum, csináltam már 3 hónap teljes glutén-és tejmentes diétát is (még rondább volt az arcom ekkor)

-kivizsgáltattam magam szószerint mindenhogyan, de semmi nincs ami aknét okozna

-sportolok, mozgok, tevékenykedek

-minden nap reggel este alaposan tisztítom már 10éves korom óta, kozmetikushoz, bőrgyógyászhoz is egymilliószor mentem

-napi 2-2,5l VÍZ megvan (semmi cukros lötty)


Mindent próbáltam már, de csak a mostani kozmetikusom és a méregdrága kencéi segítenek, most elértem hogy csak hébe-hóba jön ki pattanás!


Na erre varrjatok gombot... Komolyan az ilyen idióták, akik benyögik, hogy sokvízzöldséggyümölcs azoknak volt valaha is súlyos aknéja? csak mert ha nem,akkor talán örüljenek a fejüknek és ne okoskodjanak itt.

2021. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

#11 szerintem ez főleg genetika, a másik oldalon meg ott vagyok én, 0 pattanás, sose volt, 0 akné, az egyetlen bajom egy picit fénylő bőr amit egy jó krém és tonik megold.

Ellenben

-max akkor sportolok ha futok a buszra

-cukros lötty all day every day (oké munkában inkább vizet iszok de otthon kóla)

- olyan elcseszett a táplálkozásom hogy az ismerősi kört már-már lenyűgözi hogy nem fáj a gyomrom szinte sosem, a megkérdőjelezhető eredetű kínai kaján kívül mindent bír, édesség, chips, gyorskaja

- bőrgyógyász még nem látott

Szóval a nagy sokvízgyümölcssport logika nálam is megdől, biztos valamit segít de kétlem hogy ezen múlna a dolog.

2021. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Jaja ez ugyanolyan mint a testalkat, van aki egész nal zabál és mégis sovány, más meg ha ránéz egy szelet kenyérre már hízik.
2021. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Jó, genetikus a dolog, de sajnos a genetikát a kenegetés sem változtatja meg, éppen annyira nem, amennyire az egészséges táplálkozás sem.
2021. ápr. 25. 18:13
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
De segíthet. Kiegészítő kezelésnek szuper.
2021. ápr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A húgommal olyanok vagyunk, mint a 11-es és 12-es válaszoló. Ő ránéz egy pohár tejre, és másnapra, ő úgy mondja, szarvai nőnek, én meg évekig nem ettem zöldséget, csak ami fagyasztott kajában van, és egyetlen pattanásom sincs. És édestestvérek vagyunk, és így is ég és föld.
2021. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#14 ha úgy vesszük az arcápolás tüneti kezelés, ha abbahagynám ugyanúgy újra zsíros lenne a bőröm mint előtte szóval csodát nem tesz, viszont valamennyire segít, pl ha valaki pattanásos arcú, mivel a pattanás eltömődött pórus, így ha genetikailag hajlamosabb is rá a bőre, egy jó arctisztító rutin segít mert kevesebb szennyeződés lesz ami eltömíti az említett pórusokat. Vagy mondjuk a száraz arcbőr, ha nem keni tovább hidratálóval ugyanúgy elkezd hámlani az arc és húzódik, viszont addig a krém pótolja a hiányzó nedvességet a bőrből, hogy az öregedésre hogy hat ne kérdezd, 24 évesen még nem értem el addig a korosodási krízisig hogy beleássam magam.
2021. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha problémás a bőröd akkor van értelme. Nincs csodatermék, ami egyből megszüntetné a pattanásokat (ja de, a gyógyszer), így minimum kell 3-4 lépés egy rutinba. Ha valakinek genetikailag szép a bőre akkor tényleg nem indokolt. Ők adjanak hálát érte.

Amúgy a Geek&Gorgeous nagyrészt pl 2-3 ezer ft-s termékeket árul, ahogy a The Ordinary is. Vannak persze drágábbak is, de nem muszáj megvenni. De van nagyon sok olyan drága termék ami messze nem fér be ebbe a szemléletbe.

Amúgy meg a kevesebb néha több. Valaki szeret sok terméket az arcára kenni, valaki meg a minimál rutinban hisz. Ez egyéni, és persze függ attól, hogy mi segít, mi válik be.

2021. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Sunshinedoll ***** válasza:
95%

Szerintem is fölösleges 10+ lépést használni, annyival jobbat nem tesz.

Amúgy meg a kozmetikai ipar úgy amblokk a nők lehúzására játszik és pont. Mi npk használjunk 10+ terméket külön krémet a testre, arcra, szemre-szájra, a pasiknak meg jó a sokazegyben termék, amivel hajat, bőrt, szennyes edényt meg még autót is lehet mosni?

Hogynemár.

Én akkor jöttem rá, ez mekkora fosság, mikor először aludtam ott a pasimnál és egy sima, illatmentes, kíméletes testálóval lehidratálta magát lábujjtól a feje búbjáig. Mondom bakker, igaza van.


Persze, én is próbálkoztam ilyenekkel, hogy 15 lépéses koreai rutin lol, de rájöttem, hogy max 4 lépésből nekem minden megvan, és nincs szükségem többre, és ilyen szép bőröm se volt sose.

Én egy jó arclemosóval, hidratáló krémmel, retinollal meg fényvédővel mindenhol elélek, a többi már csak "luxizás"

2021. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szeretem ezt. Mikor célzottan pasikra akarnak dolgokat rásózni pucér nőkkel hirdetve azt, az oké. De az arcápolás? Mivel a nők csinálják főleg, ezért bűnös, hiú, ostoba dologgá degradálódik.
2021. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!