Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A rengeteg lépéses arcápolási...

A rengeteg lépéses arcápolási rutinok csak a nők lehúzása miatt terjedtek így el mostanában?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelenségnek tartom, hogy ne tudjon valaki szép, egészséges bőrrel élni (és öregedni) anélkül, hogy rendszeresen vagyonokat hagyna ott 10-20 db termékért, amit az arcára keneget. Ráadásul ha ún. "tudatos" arcápoló vagy (tehát kiokosítottad magadat szemernyit sem ártatlan forrásokból), akkor az "okoskodó" márkák méregdrága termékeit fogod vásárolgatni. Szerintem teljesen elszaladt a ló a kozmetikai iparral, a kiszolgáltatott fogyasztó pedig csak próbál a legjobb tudása szerint élni.

#arcápolás #rutin #lehúzás #kozmetikai ipar
2021. ápr. 24. 21:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Rengeteg lépéses rutin alatt mit értesz? Amit influencerek bemutatnak a videóikban?

Annak a fele sem igaz, ez csak marketing, hogy minél többen megvásárolják az általunk bemutatott termékeket.

2021. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
*általuk... 😁
2021. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Senki sem tart pisztolyt a fejedhez, hogy kövesd a soklépéses arcápolási rutint. Főleg, hogy a szép bőr nem is a kencéken múlik, hanem a táplálkozáson és az egészséges hormonháztartáson. A kence csak egy plusz.
2021. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Inkább a "tudományos", "tudatos" bőrápolást hirdetőkre gondolok, mint pl. amit itthon a Skinsmart képvisel. Tudnék mást is hozni példaként, de talán a Skinsmart a legismertebb.
2021. ápr. 24. 21:18
 5/20 A kérdező kommentje:

Valóban nem kényszerít senki, csak engem ledöbbent, hogy egyre többek szájából hallom vissza ugyanazt a (hosszú) receptet arra, hogy hogyan is kell bőrt ápolni. Akár itt Gyk-n is: ha a "Szépség és divat" kategóriában rákeresek a "bőrápolási rutin" szóra, több olyan kérdés is kijön, ahol lányok a hosszú rutinjaikat egyeztetik egymással. Vagy éppen most állítanak össze először "tudatos" rutint. Sokszor olyan lányok is, akiknek problémamentes a bőre, és eddig is megfelelően tisztították, hidratálták azt.


Nem a bőrápolás ellen szólok egyébként, csak szerintem egy bizonyos termékmennyiségen túl már becsapásról és lehúzásról van szó. Abban igaza van az elsőnek, hogy ebbe az influencer-kultúra is beleszólt rendesen... Abban pedig egyetértek a hármassal, hogy az egészséges táplálkozás és hormonháztartás az alapja az egészséges testnek.

2021. ápr. 24. 21:25
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
Az én arcápolási rutinom egy lépésből áll, megmosom hideg vízzel. Max. ha kiszárad a bőröm ezer évben egyszer, akkor kenek rá valamit. Gyönyörű a bőröm, pedig csupa junk foodot eszek. Akinek ronda varangybőre van, azon úgyse segít semmi, de az, hogy egy vagon kemikáliát ráken, na az aztán végképp nem.
2021. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Saját példa: 26 éves vagyok, 20-21 éves korom óta ápolom tudatosan a bőrömet, ránctalanító hatóanyagokat is használok egy ideje. Szerintem nekem kifejezetten rossz a genetikám és anyukám brutál ráncos volt már ilyen idősen is, de nekem egy darab látványosabb ráncom nincsen. Biztos vagyok benne, hogy a tudatos bőrápolásnak (és persze a megfelelő táplálkozásnak és vitaminoknak) köszönhetem.

25 éves barátnőmnek, aki még fényvédőt sem használ, tele van az arca ráncokkal. Jó, nyilván nem olyan durva, mély ráncokra kell gondolni, de bőven vannak már szarkalábak a szeme alatt és homlokráncai is, pedig emlékszem, hogy tinikorunkban mindig neki volt jobb a bőre minősége.

2021. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok, egyébként a tudatosság pont azt jelenti, hogy nem dőlsz be a marketingnek (a skinsmartnak SEM), hanem szépen utánaolvasol a dolgoknak, nem cosmopolitan.hu-n, hanem mondjuk scholar.googleban bőrgyógyászati szakirodalmakban.
2021. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

28 eves vagyok, mindig madha ronda borom volt, pattanasok, mitteszerek, hegek, rancok, szintelenseg, tag porusok, amit el lehet képzelni.

Az eredeti rutinom ebbol allt:

-tonik

-habzo lemoso

-fenyvedo

-arckrem

-heti ketszer borradir


A jelenlegi rutinom ebbol all (skinsmart alapjan) :

-sminklemoso

- nia szerum

- vitaminos szerum

-fenyvedo

-arckrem

- heti egyszer hamlaszto


Ez egesz pontosan egy termekkel tobb, mint amit eredetileg hasznaltam, raadasul nalam a szerumok iszonyu lassan fogynak, mivel 1-1 csepp eleg beloluk.

a borom pedig masfel honap alatt rendbe jott.

2021. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tudatosság azt jelenti, hogy több forrásból utánanézek, és eldöntöm, hogy mi lesz. Az már csak egyéni preferencia, hogy nekem ezekből mi kell.


Pont csóri skinsmartot írod, akik nagyon jól végzik a dolgukat, nem csak ilyen "influenszer Barbi vagyok, ezt vegyétek, hihihi" módon, ráadásul az Ordinary a legolcsóbb jó minőségű cucc a piacon.

2021. ápr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!