Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az normális hogyha apukámnak...

Lente Regina kérdése:

Az normális hogyha apukámnak nem tűnt el a tyúk szeme és most egy lyuk van a talpán?!

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Igen. Hogy-hogy lyuk van a talpán? Kiműtötték, vagy kikaparta?


A tyúkszem egy HPV vírus okozta fertőző szemölcs. Bőrgyógyász kifagyasztja / kiégeti / kiműti. Plusz kezelni kell például Acetocaustinnal. A Betadin is jót tesz, hogy ne terjedjen tovább.

2021. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
El kellett volna mennie orvoshoz, magától nem múlik el. Az egy mélyen a szövetekbe benyúló vírusos fertőzés.
2021. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

A tyúkszem magától nem múlik el, csak romlik.

Szóval igen, normális az, hogy egyre rosszabb lesz. Mármint úgy normális, hogy ez a tyúkszem szokásos működése, ezt lehet várni a tyúkszemtől. De azonnal menjetek orvoshoz, ez csak tovább fokozódik, nem lehet így élni!

2021. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

A tyúkszem nem vírus okozta elváltozás...

A HPV szemölcsöket okoz!


"tyúkszem többnyire a lábujjakon, a lábujjak oldalán vagy a talp lábujjak alatti részén alakul ki. Sokszor szemölcsökkel tévesztik össze, azonban kialakulásának oka és az elváltozás kezelése is eltérő, így fontos, hogy meg tudjuk különböztetni egymástól. Környéke gyakran gyulladt, fájdalmas, a szemölcsre ez nem jellemző. Tipikusan a nyomásnak kitett helyeken, többnyire csont felett alakul ki, a szemölcs gyakorlatilag bárhol megjelenhet"


Javaslom hogy keress fel egy JÓ pedikűröst, vagy egy JÓ bőrgyógyászt!

2021. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
4. Látom okostojás vagy + lepontozgatsz minden jó választ. Arra gondoltál már, hogy a Kérdező esetleg "tyúkszem" alatt a vírusos szemölcsöt érti?
2021. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 5. Ezért írtam neki hogy mennyen el szakemberhez, aki felismeri az elváltozásokat!

És igen, lepontoztalak, mert téves információt írtál!

2021. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Oké lehet, hogy tévesen neveztem tyúkszemnek, de a többi amit írtam jó volt. És a Kérdező apukájára feltehetően jobban illik.
2021. ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Javítás: nem írtam hülyeséget, 4. 7. terjeszt tévinformációkat. (Eszem megáll tényleg... főleg a stíluson, lepontozáson.)


[link]


"A tyúkszem egyik típusa fokozott nyomásnak kitett területeken jelenik meg, bőrkinövés, megvastagodás formájában, míg másik típusa vírusfertőzés miatt alakul ki, és hasonló tüneteket okoz."


Ennyit erről. Nézz utána, mielőtt kioktatsz.

2021. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg tyúkszemről van szó, akkor a keszedése után maradhat lyuk a helyén. Viszont ezt a orvosnak/pedikűrösnek mondania kellett volna, hogy mi a teendő vele, vagy hogy normális-e.
2021. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond,idővel begyógyul. Nekem lézerrel szüntették meg,nekem is lyukas volt,majd szép lassan összehúzódott.
2021. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!