Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit teszel otthon azért hogy...

Mit teszel otthon azért hogy szép legyen a sarkad, ha hajlamos csúnyán bőrkeményedéses lenni?

Figyelt kérdés

Naponta kenem sarokra való krémmel, több fajta van, váltogatom. a habkő és a reszelő nem segít, semmit nem szed le, ha beáztatom se.

Scholl krém se vált be, kínomba a lidl sos kézkrémet pakolásként vastagon rákentem ejszakára zacskóval. Utána nap sikerült a pengével csak a felső, elhalt réteget leszedni, de nem egyenletesen. De végre nem vágtam túl mélyre, mint eddig bármikor ha próbáltam.

Hámlasztó zoknit egyszer próbáltam de a kritikus részeket nem mozgatta meg.

Mit tegyek hogy végre szép talpam és sarkam legyen?


Emlékszem anyukám sokat kínlódott mindig a sarkával és úgy sem volt szép. És most nekem is ugyan olyan.


2021. ápr. 18. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt buktad. Vagyunk így néhányan ilyen szar genetikával. Pedikűrös tud segíteni, de akkor sem lesz perfekt és gyakran kell hozzá menni. Meg persze állandóan kenni krémmel.
2021. ápr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, erre rájöttem sajnos.

Pedikűrösre nem költenék ilyen gyakran.


Azért érdeklődők itt, mert biztos van aki otthon maga látja el és rendben is van. Arra lennék kíváncsi hogy ők mit tesznek érte pontosan

2021. ápr. 18. 00:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig akkor csinálom, amikor eszembe jut, meg persze amikor már gázosan néz ki. Régebben használtam pengét, azt most már egy ideje letettem, két alkalommal jól megvágtam magam, és inkább lemondtam az élményről. Mindig hosszan áztatott, nedves/tusfürdős bőrön használtam, soha nem szárazon. Szárazon csak a reszelőt szoktam, először a durvább felével, aztán a gyengébbel, végül habkő. Szoktam tenni a lábamra radírt is, amit kb 4 ek kávézaccból állítok össze éppen olyan cuccal, ami a kezembe akad, tusfürdő, testápoló, méz, stb, a lényeg, hogy kenhető massza legyen. Vazelint szoktam kenni éjszakára a durvább részekre, főleg a reszelgetések után.
2021. ápr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kisborso123 válasza:

Megfelelő cipő használata sokat segít!!!


Annak ellenére, hogy nem akarsz pedisre költeni, egyszer érdemes lenne mégis elmenni hozzá, hátha tud valami tanácsot adni.

Nekem konkrét termékeket ajánlott, havi egyszer vetem be őket.


Minden este kenem én is sarokápolóval, viszont az annyira nem jött be, a jó sarokápolót még én is kutatom.


Én nem ajánlom azt, hogy otthon magadnak pengével és egyéb ilyennel kísérletezz, tényleg inkább pedis.


Sztem ha párszor elmész hozzá, el is tudod lesni a technikáját, hogyan csinálja, ha pedig annyira jófej, akkor terméket is ajánl.


Kitartást, elhiszem, hogy szenvedsz😔

2021. ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hámlasztót zokninak adnék még esélyt, nekem nagyon bevált, 2 márka van, amit szeretek és hatékonynak tartok. Az egyik a Parasoftin, gyógyszertárban lehet venni, a másik. Müller drogéria Barfuss nevű zoknija, az, amelyik 1350 Ft-ba kerül, a Psoftin drágább. A használati utasítás rajta van, viszont az nincs, hogy a használat utáni napokban, amíg meg nem indul a hámlás, minden nap 20-30 percre meleg vízbe kell áztatni a lábat, aztán bekrémezni. Mondjuk krémezni egyébként is tanácsos. Nekem így majdnem minden felesleges bőr lehámlik, ami nem, azt kisollóval le tudom vágni.
2021. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rengeteget szenvedtem tőle de találtam egy nagyon jó sarokreszelőt.Azóta azt használom kéthetente meg utána az ilyen bőrsimító izével.28 évig nagyon ronda mély repedéses sarkam volt.Nem tudom hogy be szabad e linkelni ide vagy az reklámnak számít-e?
2021. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Keress rá úgy,hogy vitry menhir asie.
2021. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Honnan rendeled? Itthonról?

Mitől jobb ez? Látom más a kialakítása.


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Azt hittem amúgy, hogy valamit rosszul csinálok hogy mindig visszajön. Voltam már Pedikűrösnél egyszer, de amit csinált azt én is gondoltam megtudom tenni, persze a pengét meg kell tanulni használni.

De most majd próbálom kiiktatni, és gyakrabban de kíméletesebben hámlasztani.

Van egy scholl rózsaszín reszelő gépem, csak már elkopott a feje, újat kéne venni.


Naponta kell időt fordítanom rá nem mindig csak tüzet oltani.

2021. ápr. 19. 21:40
 9/11 anonim ***** válasza:
6/7# vagyok.Külföldön élek,most néztem,hogy Magyarországon nincs ez a cég (vitry,francia),de ehhez nagyon hasonló termék a “pedegg”. Az könnyebben beszerezhető.
2021. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Pengét kell használni. Csakis száraz bőrön. 719 forint bőrgyalu
2021. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!