Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha több fehérjét eszek az...

Ha több fehérjét eszek az javítani fog a hajam állapotán?

Figyelt kérdés

Nem túl egészséges a hajam (száraz törik hullik is kicsit) de most áttértem egy kiegyensúlyozottabb étkezésre. Eddig pl olyan 40 gramm fehérjét ettem sok szénhidrát mellett most viszont egy fél hónapja megeszek naponta 70-80 gramm fehérjét illetve jó minőségű zsírokat fogyasztok. Szénhidrátból pedig többnyire lassú felszívódásút.


Szerintetek befolyásolhatja ez a hajam állapotát hosszútávon? Erősödhet?


Mit tehetek a hajamért étkezésben ?



2021. márc. 23. 14:45
 1/2 CsakAKommenteketJöttemOlvasni válasza:
100%

Szerintem tuti. Bár attól is függ, hogy mit is eszel pontosan.

Írtad, hogy jó minőségű zsírokat fogyasztasz. Szerintem így valószínű, hogy több vitamint/ásványi anyagot is viszel be.

Pl. ha olajos magvakat, olívaolajat, avokádót, diófélét iktatsz be a táplálkozásodba, az a zsírokon túl megannyi tápanyagot tartalmaz, aminek a felszívódása/beépülése hosszú távon nem csak a haj/bőr/köröm szépségének, hanem az idegrendszered állapotának is jót tesz.

Egyébként lehet érdemes egy egészségügyi hajvágással kezdeni, hogy eltávolítsd a töredezett hajvégeket. Ha nem vágod/vágatod le, akkor csak tovább töredezik.

(ez olyan kicsit, mintha tiszta lappal indítanál. Nem lehet egy gyűrött, roncsolt papírra sem szép munkát készíteni)

Ezután ha hajmosás után nem dörzsölöd nagyon a törcsivel, és hagyod magától száradni, az segíthet. Esetleg a ha hajszárítót használsz, akkor ne forró, hanem langyos/hideg levegővel szárítsd.

Sok sikert a szépüléshez:)

2021. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár nem pont ez volt a kérdés, azért leírom.

Nekem az segített, hogy áttértem a 2in1 sampon/balzsamokról a külön samponra külön balzsamra a fodrászom tanácsára. Azóta nem töredezik.

2021. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!