Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Viszkető nyak és korpás...

Viszkető nyak és korpás fejbőr mitől van?

Figyelt kérdés

Egy ideje nagyon viszket egy ponton a nyakam és nagyon korpásodik a hajam is jobban mint korábban.

Egyszer megnéztük, ha felkaparjuk kicsit a fejbőrömet, és egy csomó korpa jött fel de mindig rendesen mostam a hajamat és mégis korpás bárhogy kaparom.

Meg mindig egy ponton viszket a nyakam.

Mi lehet ez?

Ha patikába elmegyek ott tudnának mondani ehhez korpa ölő sampont? És ha megmutatnám neki akkor talán megtudná mondani mi lehet ez vagy ezt csak bőrgyógyász tudja igazán?

Rettenetesen korpásodik, felkaparom kicsit fésűvel azt egy csomó korpa jön fel egy helyen és nagyon ritkul a hajam is a választóimnál meg amúgy is.

Valamit elkaphattam de mit?

23l



2021. márc. 16. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán a Bioderma Nodé DS+ segít - legalábbis nekem segített.
2021. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
22%
Keveset szellőzteted a fejedet és sokat agyalsz. Gondolom egyedül érzed magad, nem számíthatsz mások jóindulatára, begubózol, háttérbe vonulsz.
2021. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.ez nagyon nem így van...

mi köze ehhez a viszketésemhez?

2021. márc. 16. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló, vagyis pontosabban ekcémám volt a nyakamon, és az annyira viszkedett, hogy már-már forró vizet engedtem rá tusolás közben és csak az tudott enyhülést eredményezni. Szóval mint kiderült nekem tejérzékenységem van és annak tünete az ekcéma, és szerintem a korpás, viszkető fejbőr is, vagyis és azt is tapasztaltam. Lehet, hogy neked is allergia vagy érzékenység áll emögött.


Az is lehet, hogy a samponoddal vagy a tusfürdőddel van probléma, esetleg a bőröd nem tolerálja az összetevőit.


Az ilyenfajta korpásodást okozhatja a fejbőr megfázása is, ha nem szárítottad meg rendesen a hajad, vagy hideg szeles időben sapka nélkül mentél ki.


Ha mégis valami fertőzés, elsősorban azt tanácsolnám, hogy cseréld le a párnahuzatodat és a későbbiekben is gyakran mosd ki. A patika megér egy próbát, ha nem súlyos a probléma, lehet tudnak rá megoldást.


A fejbőrre sokaknak bevált az ecetes vizes leöblítés, hiszen fertőtleníti a területet.

2021. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ekcéma, nemrég kiújult a gyerekkori ekcémám és kb úgyanígy jött elő. A nyakam viszketett, meg nagyon korpás volt a hajam. Nekem a Babe korpa elleni samponja mindig segít, illetve csak Bioderma baba fürdetővel fürdök, az nem irritálja a bőrömet. De egyébként menj el bőrgyógyászhoz!
2021. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :).

Elfelejtettem még írni hogy a homlokom is nagyon szokott viszketni meg néha látom hogy onnan is hullik a korpa vagy mi mintha száraz lenne ott ami sosem volt még kis darabokban hullik a homlokomról valami. Meg néha az arcom is viszket meg a fülem főleg..

Bőrgyógyásznál nagyobb esélyt látok :).

2021. márc. 17. 04:06
 7/8 A kérdező kommentje:

11.kerületben tudtok amúgy ingyenes bőrgyógyászatot?

Neten kerestem de nem írja pontosan hogy hol és melyik ingyenes.

2021. márc. 17. 04:11
 8/8 anonim válasza:

Szia

Kiderült mi volt a gond?

2021. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!