Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan köztetek, aki maga...

Van olyan köztetek, aki maga festi szőkére a haját és az eredmény is szalonszépségű, megtanulható ez?

Figyelt kérdés
barna hajam van, ráadásul derékig érő. szeretnék szőke lenni, de igazából nem engedhetem meg magamnak a fodrászt. még arra sem hogy barna hajat festessek. de most már elkezdtem őszülni, valamivel festetni kéne. gy egyszerű drogériás barna hajfestés nem tűnik bonyolultnak és a lenövés is könnyebben festhető. De szívem szerint kipróbálnám a szőkét. Viszont sok nőn látom, hogy a szőke haja egyszerűen katasztrofális. Lehetséges, hogy azok a szép szőke nők, akik a magazinokban szerepelnek, igazából azért szép szőkék, mert az eredeti hajszínük is közel áll? ha valaki barnából festeti és hosszú éveket tervez szőkén, akkor elkerülhetetlen hogy sprőd, ritkuló, hullámos-szálkás, illetve foltos (hol világosabb hol sötétebb, hol sárgásabb, hol fehéresebb foltok vannak a hajában)legyen? Sokszor a fodrászok is elrontják. ti ismertek valakit aki magának csinálja a szőkét és szép is?

2021. márc. 12. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Megmondom őszintén soha nem láttam még ilyet, csak olyat, aki azt hiszi, hogy jól sikerült az otthon gányolt hajfestése.

Sötét hajból festett szőkét valóban sok fodrász sem csinál meg normálisan.

Szerintem inkább maradj a barnánál, egyszerűbb és olcsóbb. Nekem extra világos szőkére van festetve a hajam, nagyon szép mindig. Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy én alapból szőke vagyok, csak a festett szőkénél 2 árnyalattal sötétebb az eredeti hajam.

2021. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az elsővel. Szép végeredményt még nem láttam otthoni szőkítésből, mind csibesárga lett és száraz. Vagy fodrásszal csináltasd, vagy inkább hagyd a francba.


Azért megosztom veled a tippjeimet, ha úgy döntesz, kiszőkítteted. Én évek óta balayage szőkére festetem, az eredeti hajszínem világosbarna. Azért balayage, mert kevésbé látszik a lenövés és így elég 4 havonta festetni, annál gyakrabban nem ajánlott, mert valóban szárítja a hajat. Mindig fodrásszal csináltatom és szép, fényes, hátközépig érő a hajam. Sok balzsamot és hajolajat szoktam rátenni, meg hővédőt vasalásnál, hogy ne legyen száraz, mert nekem alapból az lenne, göndör a hajam. Ki kell tapasztalni, hogy milyen termékek válnak be, és havonta-kéthavonta egyszer érdemes hamvasító samponnal is megmosni, hogy ne sárguljon be(gyakrabban ezt sem szabad, mert szárítja!). Ezenkívül ajánlott szedni vitaminokat, nekem olyankor sokkal gyorsabban nő a hajam és szebb is.

2021. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2021. márc. 12. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Középbarnáról festem szőkére sima bolti hajfestékkel.


Nem választok olyat, amiben van külön szőkítőpor. Most Palette Permanent Naturals-t használok 9-1-esben. Nem lesz tőle olyan, ezt már tinikorom óta tudom, de pont az a szín lesz, amit szeretnék, próbálok egy ilyen Blake Lively színmélységet belőni.


Meleg tónusú a bőröm, tehát az aranyos, mézes árnyalatok állnak jól. Nem festem be az egész hosszát, mindig csak a tövét, és kicsivel lejjebb húzom, hogy nem csak egy centit festek be, hanem mondjuk 6-8-at.


Garnier Color Sensation Vivids-ből van az a nagyon fehér, azzal szoktam melírozni. Igazából a balayage technikát utánzom, V alakban melírozok, hátul nagyobb tincsekben, elöl kisebben, és az arcomat keretező haj mindig világosabb.


Ha kicsit halottnak érzem a színt, akkor veszek egy Loreal Casting Creme Gloss színezőt - ez pont úgy fogja be a hajamat, hogy a világosabb részek világosak maradnak, a többit meg egybefogja.


Használok mellette hamvasító sampont, ilyenkor figyelek, hogy főleg a tövemre menjen, mert az alja sokkal világosabb, ezt befoghatja.


Nem hajszárítózok, nem göndörítek/egyenesítek, nem használok lakkokat, egyedül egy tengervizes sprayt szoktam ráfújni.


Selymes, nem törik, sokan dicsérik, volt már 3x, hogy eredetinek hitték.


Persze ehhez nekem is végig kellett mennem egy borzalmas, leégetős, törős, csibekorszakon, mire megtanultam mindent, de akkor hála az égnek nem volt social media, nincs róla bizonyíték. :D

2021. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2021. márc. 12. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!