35 év felett hidratáló krém?
Sziasztok!
Nem olyan nagyon sokára 35 éves leszek, ennek alkalmából keresek nappali és éjszaka arckrèmet...viszont olyan rengeteg fajta van, hogy őszintén teljesen elvesztem, főleg a nappali krémmel vagyok bajban.
Segítsetek nekem krémet találni, kérlek, ezekkel a paraméterekkel: természetes anyagokból lehetőleg, semmi parfüm. A bőröm picit vízhiányos, néha piros foltokkal, kisebb ráncokkal. Jó lenne valami fényvédős cucc.
Köszi a segítséget :)
Azt azért nem egészen értem, hogy hol csúszott el ennyire a kommunikáció: én fogalmaztam meg sz@rul a kérdést, vagy mások olvassák azt, amit olvasni akarnak.
A kérdésem valójában még mindig annyi, hogy ismer-e itt valaki egy nappali natúr krémet, fényvédelemmel ellátva, parfüm nélkül? Sokat nezelodtem, de egyelőre ilyet bem találtam.
Szóval nem "megsèrtődöm", egyszerűen csak teljesen felesleges volt a hozzászólásod, semmit nem tudtam vele kezdeni.
Az, hogy nem találok krémet ilyen paraméterekkel, az nem jelenti, hogy s.ggh.lye vagyok, azt se hogy nem olvastam utána semminek, azt se, hogy szeretném, ha mások leìrnák, hogy esténként mivel kenik be magukat :D
Erre az egy darab krémre kértem ötletet, melynek aztán utána járok és ha úgy találom jónak, belefektetek- vagy nem, de mivel nem küzdök egyéb problémákkal, ezért nyilván nem veszem meg automatikusan.
Remélem így már érthető, ami három mondatból nem lett meg :)
Ismer/ használ-e valaki olyan nappali hidratáló krémet, melyben a parfüm és az alkohol nem kapott helyet, ellenben a fényvédelem igen?
Köszi a választ.
9-es válaszoló vagyok.
11-es, ne haragudj, de én nem tartom olyan jó ötletnek a kozmetikusokat (tisztelet a kivételnek) abból a szempontból, hogy bizony vackokat ajánlanak. Például nagyon szeretik ajánlani az Ilcsi termékeket. Lehet vitatkozni egész áldott nap az Ilcsiről egészen nyugodtan, hogy hát de természetes, meg natúr.
Fenéket. Ha figyelmesen végig nézzük az INCI listát, bizony ott lapul az alkohol, meg a lemon extract, levendula és rózsa meg társai illóolajak. Mindenkire rá van bízva, hogy kísérteletni akar-e bőrén ezekkel az összetevőkkel.
Kérdező, ha konkrét termékajánlást vársz, akkor én most a Paula's Choice Omega + Complex hidratálókrémet használom este és a Paula's Choice Skin Recovery hidratáló+30 SPF-et használom reggel. Sajnos ezek nem olcsó termékek. Egyéb szenvedélyek helyett én erre költöm a pénzem.
Viszont ha nem akarsz ennyi pénzt kiadni, akkor tudom ajánlani (ugyan, még nem próbáltam) a The Ordinary-nak az alap NMF hidratálóját. Ez egy jó ár-érték arányú hidratálókrém. Van a TO-nak fényvédő krémje is, de az elég megosztó, sokan nem szeretik (de viszont szintén nagyon olcsó). Én a hivatalos Deciem oldalról rendeltem TO termékeket (UK-ból kb két hét alatt ért ide).
Az Eucerinek, La-Roche Posay-nak, Cerave-nek is van jó hidratáló krémje (csak vásárlás előtt figyelj rá, hogy parfümmentes legyen). Ezek a gyógyszertárakban, dermokozmetikumot név alatt futnak (bőrgyógyászok által tesztelt termékek).
A fényvédős hidratálóknak három csoportját különböztetjük meg: kémiai/organikus szűrős termékek (jellemzően oxybenzone, avobenzone, octocrylene és társai). Ezek sok embernek irritálhatják a szemkörnyékét (könnyezés, pirosodás). Én nem kísérletezek a kémiai fényvédőkkel, de érdemes a témában olvasgatni, mert sokan szeretik őket. Vannak a fizikai/ásványi szűrős termékek (zinc oxide és titanium dioxide). Nekem is ilyen fényvédőm van. Szinte kizárt, hogy ezek irritálhatják a szemkörnyéket, viszont a zinc oxide lehet egy kicsit bőrszárító hatású (ezt ki lehet küszöbölni, ha alá hidratálsz, mielőtt felkened a fényvédő terméket).
Érdemes azokat a fizikai szűrős termékeket keresni, amiben mindkét fényvédő faktor (zinc oxide és titanium dioxide is) jelen van, különben nem mondható elég megbízhatónak a termék teljes sprektumú UV védelme. Vannak kombinált szűrős termékek is. Érdemes az INCI listát olvasni.
Ezen belül bőrtípudodnak megfelelőt érdemes keresni (mattító hatású vagy glowy effect hatású végeredményt preferálod inkább). A helyzet az, hogy kísérletezni kell, nem biztos, hogy elsőre megfogod találni a jó és kényelmesen viselhető fényvédő terméket. Teljesség igénye nélkül van több márkának is jó fényvédője: Uriage, Bioderma, Niod, Paula's Choice, Benton (ez egy koreai márka), Altruist, La Roche-Posay. Ezek egy része online rendelős, de van, amit megtalálsz a patikákban és nagyon elvétve a drogériákban
Fontos tudni, hogy az elsődleges anti-aging praktika a mindennapi fényvédelem (télen és nyáron is). Mivek a ráncok 80%-ért a napsugárzás a felelős.
Annyira köszönöm, hogy ennyi időt szánsz erre, tényleg.
Erről esetleg van véleményed? Arra gondoltam, hogy ahogy utána olvastam, inkább a fizikai védelmet probalnam meg és ennek elég kellemes összetevő listája van. Nyilván ki kell próbálni, de így látatlanban első blikkre egész kellemesnek tűnik.
Nem ismerem ezt a márkát. Úgy látom, csak zinc oxide-ot tartalmaz ez a termék (ami inkább az UVA ellen véd (közepes és magas hullámhossz), ami a bőrkárododásért, pigmenfoltokért, ráncokért felelős sugárzás.
UVB (alacsony hullámhossz) pedig a barnulásért, leégésért, bőrrákért felelős sugárzás.
Érdemes olyan terméket keresni only and standalone sunscreen-nek, amiben mindkét faktor megtalálható.
Én ezeket a termékeket, amiben vagy csak zinc oxide vagy csak titanium dioxide van, azokat sunscreen primernek és nem mint önnálló fényvédőknek tudom elképzelni.
Erről esetleg valakinek tapasztalat/ vélemény?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!