Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 35 év felett hidratáló krém?

35 év felett hidratáló krém?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem olyan nagyon sokára 35 éves leszek, ennek alkalmából keresek nappali és éjszaka arckrèmet...viszont olyan rengeteg fajta van, hogy őszintén teljesen elvesztem, főleg a nappali krémmel vagyok bajban.

Segítsetek nekem krémet találni, kérlek, ezekkel a paraméterekkel: természetes anyagokból lehetőleg, semmi parfüm. A bőröm picit vízhiányos, néha piros foltokkal, kisebb ráncokkal. Jó lenne valami fényvédős cucc.


Köszi a segítséget :)


2021. márc. 4. 17:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Most miket használsz?
2021. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én a Weleda mandulás arcápoló krémét szoktam.


Száraz a bőröm, és nincsenek komoly bőrhibáim, max 1-2 pattanás ciklikusan.


30/N

2021. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Most Zelka körömvirágos arckrèmet és pont. Nem rossz, de húzódik a bőröm kicsit és az a fényvédő tök jó lenne bele.
2021. márc. 4. 17:48
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

A fényvédő eddig is jó lett volna.

Mostanra már ki kellett volna tapasztalnod, milyen összetevőket szeret a bőröd. Én pl. nem krémet keresnék, hanem retinol szérumot.

2021. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Okosat erre nem nagyon tudok írni, alapvetően semmi gond a bőrömmel pár mimikai rancot leszámítva, a szárazság meg újdonság. Majd szólok, ha tudom, hogy hol hibáztam :)


Addig meg várom, hátha jön még valaki ötlettel.

2021. márc. 4. 18:49
 6/21 anonim válasza:
66%
Szia. en is egy hete határoztam el, hogy ki kéne alakitani egy rutint, a Skinsmart oldala , youtube videoi, es az ista okosszepseg nagyon sokat segitett, ezek apjan rendeltem is par dolgot (nem olcsó pénzért :D ) , remelem bevalnak :)
2021. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Az ötlet az, hogy leülsz és utána olvasol a dolgoknak. Mindenki így kezdte.
2021. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jòjò, minden tanácsod aranyat ér, köszi.
2021. márc. 4. 21:35
 9/21 anonim ***** válasza:

1. Arctisztítás (valami nem erősen habzó, illatmentes, alkoholmentes, alacsony ph értékű termék kéne).

2. Tonic (az a fajta, ami kiegyensúlyozza a bőr ph-t, illetve valamennyire hidratál). Rengeteg féle tonic/mist van a piacon. Próbálgatni kell őket.

3. Hidratáló.

4. Fényfédős hidratáló. Erre is csak azt tudom mondani,hogy probálgatni kell (sok termékből van termékminta). Az a jó fényvédő, amit minden áldott nap szívesen viselsz.


Először is dönsd el, mi a te bőrtípusod (kombinált, zsiros, száraz vagy normál). Ez alapján válaszd ki az alapápoló termékeidet (amiket fent felsoroltam). Ezzel kezd a bőr ápolást, alakítsd ki a rendszerességet, szokd meg.


Utána határozd meg a bőrproblémáidat. Vízhiány (ez azért a legtöbb embernél átmenetileg vagy tartósan, de jelen van, főleg a kor előre haladtával), erre jó lehet egy hialuron savas szérum. Ezeknek egy rendeltetésük van, hogy csökkentsék a felületi vízhiányt és ezáltal a szárazság ráncok megjelenését. Illetve, feltételezen az anti-aging szempontok is fontosak már neked. Erre jó lenne egy retinolos, retinalos, vagy granactive retinoidos termék (tolerálhatósági sorrendben írtam őket). Kifejezetten anti-aging összetevő még az AHA savak (kémiai hámlasztók). Ezeket (retinol és társait és kémiai savak és társait, fokozatosan, lépésről lépésre kell bevezetni a bőrápolási rutinba). Az alapápolási rutinba kell egyesével beemelni az új hatóanyagot tartalmazó termékeket (olyan 2-3 hét kihagyásokkal). Utána kell olvasni a hatóanyagoknak, mert vannak dolgok, amik nem férnek meg egymás mellett, mondjuk egy esti rutinban.

Antioxidáns szérumokat is használhatsz (C vitamin, E vitamim, B3 vitamin, peptides szérumok stb.). Rengeteg féle van.

Gondold végig, mennyi pénzt szeretnél rááldozni. Sajnos, nem 1000 forintért fogod a drogériában a jó és hasznos termékeket megtalálni, előre szólok.

A skinsmart oldalt én is ajánlom. Sok hasznos cikket találsz az oldalukon, amik alapján eltudsz indulni.

2021. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell megsértődni. Tényleg te tudod, mennyire érzékeny a bőröd, mire reagál jól/rosszul, milyen állagú krémeket szeretsz... most érted, adhat neked bárki egy átlagrutint, elkölthetsz rá egy csomó pénzt, és a fele nem tetszik a bőrödnek.


Majdnem egyidősek vagyunk, a net előtt kezdtem el összeollózni az infokat, azóta bárhonnan ki lehet deríteni bármit.

2021. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!