Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hányszor "kell" "samponozni"...

Hányszor "kell" "samponozni" hajmosáskor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az előbb tolta le anyukám a 22 éves fejemet, hogy én hogy nem tudom, hogy hajmosáskor kétszer kell samponozni.. tehát bevizezed a hajad, sampon, lemosod, sampon, lemosod és balzsam. Ti is így csináljátok vagy csak egyszer mint én? Én még soha nem hallottam róla, úgyhogy sokk hatása alatt állok :D Köszi előre is az értelmes válaszokat!

2021. febr. 24. 20:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez a hajadtól függ. Én kb 14-17 éves korom körül samponoztam csak kétszer, mert 3 nap alatt nagyon zsíros lett a hajam. Azóta megint csak egyszer, és nekem a heti egy hajmosás hála az égnek elég szokott lenni.
2021. febr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy azt tudjátok, hogy minél sürübben mossátok annál gyorsabban zsírosodik? Szerencsétlen fejbőr nem győzi termelni a védőanyagot...
2021. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ, nagyon érdekes. :)

És természetesen nem zuhanyzás közben jött ez ki, lol... bár szerintem az se lenne baj, ha mindkét félnek oké, hogy látják egymást pucéron. Egyik barátnőm mindig az anyukájával szaunázik, mindenki látott már női/férfi testet.

2021. febr. 25. 11:07
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

12-essel értek egyet. Naponta, két naponta mostok hajat?

Nem az egyszeri-kétszeri per alkalom mosással van itt gond, hanem hogy rossz sampont használtok. Én 4-5 naponta mosok hajat, pedig nekem is mindig gyorsan zsírosodott. Mióta megpróbáltam kihúzni az időtartamot, és kétszer samponozok, már nem mosok 2 naponta hajat.

2021. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Én heti 2-szer, maximum 3-szor mosok hajat, egyszer samponozok és Head and Shoulders Classic-ot használok, nem tudom ez mennyire számít "jó samponnak" :)
2021. febr. 25. 12:28
 16/19 anonim ***** válasza:
57%
Én hetente 1-max 2szer mosok hajat, és csak 1x "samponozok". Nem zsirosabb, mint máskor. Régen zsíros hajra való akármiket használtam, semmi mást nem értem el vele, csak mégjobban zsírosodott. Már egy ideje azzal a tusfürdővel mosok hajat amivel a testemet is lemosom. Még szebb is, mint amikor ilyen-olyan samponokat használtam, még a végének a töredezettsége is elmúlt, pedig nekem a válig érő haj már rövidnek számít. 5 éve levágattam 2centisre, 3 év alatt nőtt le a seggemig, tavaly vágattam le a vállamig... Szóval szerintem már ott van probléma, hogy külön sampon... Mindig utáltam külön samponokat venni, drága is volt, hatása sem volt... Mostmár azt sem értem, hogy egyáltalán minek vettem régen. Jelenleg pluszba csak balzsamot veszek, mert, ha nem használom olyan a hajam, mintha lufival dörzsölnék.
2021. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%

Én is 2x szoktam samponozni, mivel sokkal jobban tisztít.


Ezért nem kell senkinek sem leüvölteni a fejét, sokáig én sem tudtam, hogy 2x kell.

Hosszú hajam van.

2021. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én egyszer szoktam,de amiiir nagyon meg vagyok izzadva akkor kétszer
2021. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
36%
Én akkor mosok 2szer hajat, ha a ganéjt takarítom az állatok alól, vagy ha a fűnyíró telibe kapja a vakondturást és a képembe vágja. Ti mit dolgoztok, hogy annyira koszos lesz a hajatok, hogy elsőre nem viszi le a sampon?
2021. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!