Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ragyás az arcom még 21...

Miért ragyás az arcom még 21 évesen is?

Figyelt kérdés

Már 13 éves korom óta tele vagyok pattanásokkal. Jártam számos bőrgyógyászhoz, de egyik csodaszer sem segített, amit felírtak. Használtam mindenféle krémet és tonikot, de nem változott semmi.

Annyira undorító az arcom, hiába használok alapozót és korrektort, nem fedi el teljesen, sőt utana csak rosszabb lesz a bőröm, mert elzárja a pórusaimat. Fogalmam sincs mit kezdhetnék vele, utálom. Legszívesebben lemarnám a bőrt az arcomról.

Ki se merek mozdulni otthonról, mert szégyenlem.

Valaki esetleg járt vagy jár hasonló helyzetben?


2021. febr. 5. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérj gyógyszert a bőrgyógyásztól.

Az hat

2021. febr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noren1989 ***** válasza:
38%
Khm, az étkezésed rendben van? Mennyi zsírosat eszel? Nagylaboron voltàl màr?
2021. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Én gyógyszert szedtem az aknés bőrömre.

Vérvételen voltál, rendben van minden? Hormonálisan? Milyen az étkezésed?

2021. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az étkezésem rendben van teljesen, egészségesen étkezem és sportolok is mellette. Vérvételen nem voltam.
2021. febr. 5. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is évekig borzasztó volt (még az, de már javuló félben van), szedtem rá gyógyszert, többféle krémet kipróbáltam, több kozmetikusnál is jártam és mindig visszajött. A LRP egyik arclemosóját használom, meg az egyik krémjüket a hegekre. Mióta ezeket használom nincs cisztás pattanásom :D meg különösebben kicsi sem. Pár napja meg vettem egy fényvédő krémet az arcomra, hogy jobban és gyorsabban gyógyuljanak a hegek. Szerintem még fontos, hogy ne piszkáld, sose, be is nyomd ki, mert csak rontasz a helyzeten. Nekem eddigi éveim alapján ezek látszanak beválni végre😌
2021. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy jó arcápolási rutin kiépítése segített. Nincs egyetlen egy csodaszer, ami majd segít, hanem jó rutin van. Ki kell tapasztalni, hogy mely termékek használnak nálad a legjobban. Hidd el, tapasztalatból beszélek, bármit csináltam, bármit kentem magamra, mindig borzasztóan pattanásos voltam. Aztán egyszer utánaolvastam a koreai arcápolási rutinnak, és mióta aszerint csinálom az arcápolást, rengeteget javult a bőröm. Persze nem muszáj mind a 10 lépést minden nap megcsinálni, az azért jó, mert látod, milyen sorrendben érdemes használni a termékeket. Az alap az mindenképpen egy (olajos) lemosó (zsíros bőrrel is használható, sőt, nekem az olajos lemosó még jobb is szokott lenni), este érdemes ezután vízbázisú lemosóval is áttörölni az arcodat, emellett este hámlasztás (nem minden este, lehetőleg ne bőrradírral, hanem valamilyen kémiai hámlasztóval) és hidratálás (zsíros bőrnél is, sokszor amiatt van faggyútúltermelés, mert nem elég hidratált a bőr - ez is tapasztalat), reggel nem feltétlenül muszáj a lemosó, elég a langyos víz is, de nem árt a lemosó itt se, emellett nagyon fontos a fényvédő (hámlasztás mellett kötelező, de egyébként mindenkinek alapnak kéne lennie, az ázsiaiak ezért is tűnnek olyan "kortalannak", mert szigorúan veszik a fényvédelmet), én reggelente mindig olyan fényvédőt használok, ami hidratáló is egyben.

Ez egy alap rutin, ezután érdemes beépíteni az egyebeket (szérum mindenképp, aztán ami szimpatikus, tonikot arctej után érdemes használni, vannak esszenciák is, stb., heti egyszer pedig érdemes valamilyen pakolást vagy arcmaszkot is használni).

Hogy neked mi lesz a legjobb, azt ki kell tapasztalni. Mindenképpen érdemes nézni az összetevőket is (krémmánia ebben nagy segítség), így akár azt is láthatod, mit bír kevésbé a bőröd. Előfordulhat, hogy valamilyen szer hirtelen kicsapja a bőröd, ez nem mindig rossz, van, hogy utána normalizálódik, csak hirtelen erős volt a bőrödnek.


És hidd el, tapasztalatból beszélek, 22 éves koromra jutottam el oda, hogy már egész tűrhető az arcom, sőt, vannak időszakok, amikor kifejezetten szép is, semmi pattanás - ahogy megfigyeltem, ez ciklustól függően változik nálam, de egy év alatt sikerült találni olyan szérumot is, ami például pms alatt kifejezetten hatásos nálam. Sajnos a problémás bőr ilyen.

Nagyon szurkolok, hogy neked is segítsen az arcápolási rutin kiépítése! 🙏 Nekem tényleg csak ez segített.

2021. febr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még vérvételen se voltál, akkor semmi értelmes munkát nem végeztek számodra azok a bőrgyógyászok, szoval itt lenne érdemes elkezdeni. Normális orvos, teljes hormon, vervizsgalat, fogorvos gockutatas (neha olyan gyulladások okoznok aknet, amik a fogaidbol indulnak, de nem érzed őket), nögyogyasz, es emelle közben egy alaprutin - tisztítás, hidratalas, fényvedelem. Alkohol, parfüm tartalmú mindentől Szabadulj meg.
2021. febr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!