Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » És most hogyan tovább?

És most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Volt egy rossz arcápolási rutinom, ezért az egészet abbahagytam. Pár napig pihentettem a bőröm. Most így áll a helyzet:

Reggel sima vízzel arcmosás

Napközben heti 2-3x balea maszk (karamellás, bogyósgyümis, balea med touchmask) és heti 1x mana zöld maszk

Este balea med tejes lemosó

Cerave hidratáló krém


Este használjam a tejes mellett a géleset is? Vagy az egyiket reggel, másikat este?


A bőröm, hát nem tudom milyen, pattanásaim és miteszereim vannak, voltak pattifoltjaim is, de azok eltünedeznek. Na meg bőrhibák, vagy nem tudom minek nevezhető pici dudorok is. A nivea szőlőmagolajos lemosót akartam beszerezni, de nincs a helyi dm-ben. Volt makadámiaolajos vagy valami hasonló, az is megteszi helyette? És a miteszerek ellen hámlasztani kell ugye? Azt leírná valaki hogy van? 17L


2021. febr. 4. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A makadámiaolajos lemosóban vannak illatanyagok, ez irritálhatja a bőröd.


Nem kell egyszerre használni a Balea tejes és géles lemosóját. Úgy lehet, hogy reggel tejes, este géles. Én csak a tejeset használom reggel és este is.


Miteszerekre a BHA hámlasztó jó, heti kétszer használd. Mivel a miteszerek a túlzott faggyútermelés miatt alakulnak ki, ezért akár beszerezhetsz egy faggyútermelést szabályzó szérumot, ezekre a niacinamid tartalmúak nagyon jók.


Ilyen egy alap rutin:

Reggel:

-Balea lemosó

-Niacinamid

-Fényvédő


Este:

-Olajos lemosó

-Balea lemosó

-Heti 2x BHA hámlasztó (száraz bőrre kell felvinni!)

-Niacinamid

-Hidratáló

2021. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A balea karamellás és manna maszkot mindenképpen hanyagold!


Kombinált a bőrtípusod vagy zsíros vagy pontosan milyen? Mert csak úgy tudok segíteni:)

Pm-be nyugodtan írthatsz

2021. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mert mi a baj a maszkokkal? Mármint nem is azért használom hogy segítsen, csak simán jó érzés, vagy mindenképp ártok is vele? Ilyenn kis esti jutalomként szoktam felrakni 😅 a niacinamid az mi és hol lehet beszerezni? És akkor a szőlőmagolajos helyett mit használjak? (Dm elérhető)

Nem tudom milyen a bőrtipusom 😅 estére kicsit zsírosnak érződik

2021. febr. 4. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!