Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Másnak is ilyen sok időt vesz...

Másnak is ilyen sok időt vesz el a szépítkezés?

Figyelt kérdés

Nagyon sok időm megy el tisztálkodásra, szépítkezésre. Valahogy le kéne redukálni, de ezeket szükségesnek érzem a komfortos érzethez.

Minden este: 20 perc zuhanyzás: benne van a borotválás(utálom ha borostás vagyok), bőrradír.

Arcmosás, kenés: 5 perc

fogmosás: 15 perc (fogszabis vagyok, nem tudom csökkenteni)

ez már 40 perc minden este

plusz reggelente hajmosás szárítással 30 perc (szintén nem tudom csökkenteni, nagyon zsíros a hajam...próáltam már kitolni, ilyen tanácsokat nem kérek.)

És akkor még egy szolidabb smink: 10 perc

Tehát reggel, este 40-40 percem elmegy arra, hogy tiszta és prezentálható legyek.

Csak én látom ezt soknak, v normális?


2021. febr. 2. 11:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy pár éve atalltam az esti fürdésre/zuhanyzasra. Heti 2x kB szintén este van a hajmosas.


Reggel meg csak az arc és fogmosas van illetve a reggeli arcapolo rutin.

Ez időben reggel fél óra, este fél vagy max 1 óra.


Hétköznap nem sminkelek, a szőrtelenítés meg gyanta vagy lenyírom rövidre. Amúgy különösebben nem érdekel, ha kicsit szőrösebb vagyok mint egyébként. Nem érdekel senkit sem és nem is látszik.


Én a helyedben a hajmosast estére utemeznem vagy szárazsamponnal ki tudod tolni 1-2 nappal a hajmosast.

2021. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel 1-másfél órát sminkelek, + fél óra a hajam. Emiatt mindennap hajat is mosok, különben rajta marad a lakk. A sminkem leszedése, és az arcápolási rutinom is bőven több, mint 5 perc. Én hetente epilálok, ez kb fél óra, de kb egy óráig szoktam fürdeni :D Ezt mondjuk csak relaxációból. De ha ezt levonjuk, még úgyis azt mondom, bárcsak annyi idő alatt meglennék, mint te.

Ez amit te csinálsz, teljesen átlagos, ennyit nagyon sokan megtesznek. Ismerőseim nagy része minden nap mos hajat és borotválkozik, nem gondolom, hogy ez olyan extra lenne.

2021. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nekem a zuhanyzás max 10-15 perc akkor, ha hajat mosok.

Nem szeretem fölöslegesen folyatni a vizet, ennyi idő nekem bőven elég, hogy alaposan meg tudjam mosni magam, meg mondjuk borotválkozni se szoktam minden nap. Bőrradírt nem használok, luffa szivaccsal vagy dörzsi kesztyűvel fürdök.

Zuhany előtt lemosom a sminkem, zuhanyban megmosom az arcom.

Utána az arcápolás hamar megvan, mert közben felöltözök, vagy míg szárad az egyik cucc a fejemen, megmosom a fogam vagy ilyesmi (tény, nincs fogszabályzóm).

Testápolás 2 perc.

Szóval este nagyon max 25-30 perc alatt kész vagyok.


A hajam legtöbbször levegőn szárad, ha nem akkor csak félszárazra szoktam megszárítani, mert nincs lelki erőm tovább kínlódni vele (referenciaként: nincs kifejezetten hosszú hajam)


Reggel meg a bőrápolás a sminkkel együtt kb. fél óra meg 5-10 perc a hajam, de ha kifejezetten jó napja van, akkor csak megfésülöm, ha kifejezetten sz-r, akkor felkötöm, nem szeretek ennél többet tetvészkedni.


Volt nekem is, mikor sok idő volt a hajápolás mert szőke hajam volt, vagy amióta természetes megint, nyilván leredukálódott, mert nem kell annyi hamvasítóval meg olajjal meg nemtom mivel kenni. Sőt, mikor rövidebb hajam volt, több időt keleltt foglalkozni vele, hogy kinézzen valahogy, most olyan fazon és hossz, hogy alig kell hozzányúlnom. Igyekeztem lecsökkenteni azokat a dolgokat, amik fölösleges időt vesznek el tőlem pl. a változás a hajamban is ennek tudható be, illetve nagyon extra sminkeket se csinálok hétköznapra. Egyszerűen nem szeretek ilyenekkel foglalkozni már, úgy vagyok vele, értelmesebb dolgokra is tudom fordítani ezt az időt.

Ez nem beszólás senkinek, nekem is volt időszakom, mikor ezek fontosak voltak és képes voltam egy órát macerálni minden reggel, de már nekem nem fontos annyira, más a prioritás, így ebből nyilván lecsökkentettem, hogy másra több időm jusson.


Egyébként meg nincs normális, mindenkinek az a normális, amivel jól érzi magát. Ha valaki 2 óra tetvészkedés után érzi jól magát, akkor annyi, ha valakinek ellég egy arcmosás, akkor annyi. Ha sokallod, akkor vagy add le az igényed, vagy tanulj meg multitaskingolni vagy a körülményeket változtasd meg (pl. kezelhetőbb hajszín/fazon, praktikusabb termékek, amik lerövidítik az időt, borotva helyett gyanta, és akkor nem kell minden nap ezzel foglalkozni stb).

2021. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nekem is kb ennyi, amikor bejartam dolgozni es minden nap full smiket tettem fel, meg tobb ido volt. este is, mert azert rendesen le is kellett mosni. igy, h nem sminkelek, a reggeli fogmosas-arcmosas-arcapolasi rutin, fesulkodes stb, siman elvesz egy 20 percet. ezen kivul szeretek sokaig furodni/zuhanyozni, arcpakolasokat, maszkokat felrakni, tehat siman van este is 1-1.5 ora. hajat csak 3 naponta mosok kb. es akkor az epilalast, koromapolast/lakkozast meg nem is szamoltam..


igazabol en szeretek magammal foglalkozni es elvezem a szepsegapolast, most sok programom ugysincs, szoval nem zavar h ennyi ido elmegy vele. szerintem neked se kell leredukalni, hacsak nincs valami nyomos okod ra. ha ra leszel kenyszerulve (pl. extrem korankeles koran kezdodo munka miatt, akarmi), akkor ugyis automatikusam csokkenteni fogod az erre szant idot. addig minek?

2021. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%

Ízlés dolga, szerintem rohadt sok. Én reggel csak fogat mosok, arcot tisztítok és krémezek, ez kb 15 perc. Ha sminkelnék, az plusz 15 perc, de hétköznapokon nem szoktam.

Este zuhanyzás arctisztítással 10 perc. Hetente egyszer-kétszer tartok teljes körű borotválkozást és hajmosást, ez fél óra.

Igazából ha neked kell ennyi, akkor ez van. Most nyilván ha pl nem sminkelnél, akkor arra nem menne idő, de gondolom neked fontos. Max a borotválkozást lehetne redukálni gyantázással, akkor pár hétig legalább szőrtelenítened nem kéne.

2021. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!