Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tönkrement a körmöm, géllakk...

Tönkrement a körmöm, géllakk után. Nagyon fáj, valaki segítene?

Figyelt kérdés

[link]


A körmeim így néznek ki, lapjában törik és nagyon fáj, naponta törik belőle több darab is. A vékony bőröm van néhol csak. 2018 óta géllakom volt, de most a körmösös abbahagyta a szakmát és már le sem szedte a körmöm. Magamnak szedtem le reszelővel, de még így is és vékony zselé réteg van rajta amit már nem tudok leszedni mert ha leszedném olyan vékony, hogy jönne vele a körmöm is. Mit tegyek? Nagyon tönkrevannak..



2021. jan. 30. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Menj el másik körmöshöz
2021. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És mégis a semmire mit csináljon?
2021. jan. 30. 16:05
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a japán manikűr segített, attól szépen megerősödtek a körmeim.
2021. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem a géllakk tette tönkre, hanem az, hogy magadnak reszelted le.

Semmit nem. Tudsz tenni, vágd rövidre, pár hónap alatt lecserélődik a szétreszelt rész.

2021. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Utolsónak igaza van, ez nem a körmös volt, hanem te és az amatőr lereszelésed. Nem nagyon tudsz mit tenni... várni kell.
2021. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Szia, bár már két hónapos a kérdés, de én nem hiszem, hogy csak te tetted tönkre, nekem szedte már le körmös a körmöm és nem volt szép alatta, fájt a hideg-melegtől úgy el volt vékonyodva és pont tél volt.

Persze te se szakszerűen szedted le, ez még rátett egy lapáttal, de sajnos el kell fogadni, hogy a köröm meggyengül a műköröm/géllakk alatt. Erről engem nem lehet meggyőzni, mert látom milyen volt géllak, műköröm után a körmöm és milyen most.

Tény, hogy nagyon durván túlreszelted. Ezen csak az idő segít.


Elmondanám, hogy költözés stb. miatt elfogyasztottam már 8 körmöst és mindegyiknél meg volt gyengülve alatta (átlagos körmöm van, nem beton, de nem is vékony), soha leszedés után nem volt ugyanolyan a körmöm, mint alapjáraton, kb. 3-4 hónap és már oké volt. Egyik körmös se volt kókány, nem reszelték túl, normálisan csinálták, az egyik körmös világbajnok is volt, tehát nem rosszakhoz jártam.


Egy alkalommal volt ugyanolyan a körmöm mint előtte, shellack után, mivel ott nem is nagyon reszelt, annyi a gond, hogy az nekem max 10 napot bírt ki, de inkább csak egy hetet és nagyon drágának találtam. Azóta nincs körmös által készített körmöm, magamnak béna vagyok (nem vennék most meg 20 ezerért kezdő szettet, hogy bénázzak, főleg bal kézzel) így most szépen reszelem magamnak formára, rövidre (mert szerintem a normál köröm hosszan nagyon igénytelen, besárgul egy idő után, ha csak a hosszából veszel el és nem vágod le, hogy újra nőjön, attól undorodom, szoktam látni ilyen körömmel nőket), néha egy színtelet felkenek rá és tetszik,hogy mindig ápolt, tiszta.

2021. ápr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,nem jött helyre még azóta sem sajnos. Olyan vékony még mindig,mint a papír. Hajlik és törik is sajnos. Nem is voltam azóta körmönèl
2021. ápr. 18. 08:50
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Folyamatosan fog visszaerősödni,most,hogy jön a jobb idő szerintem picit gyorsabb lesz a regeneráció. Többször vègigcsináltam, ami eszembe jutott vannak tápláló körömápoló olajak, esetleg olyannal kenegethetnéd, azt én is csináltam, meg nem mondom melyikkel,de vitaminos legyen az fontos.

[link]


Èn színtelen, tápláló körömlakkot sem használtam akkoriban,mert még attól is égett a körmöm, meg nem is lehetett normálisan felvinni olyan csúnyák voltak.

2021. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Illetve a lehető legrövidebbre, de tényleg a legrövidebbre vágd, amíg nem lesz erősebb, igaz nem a legszebb, de így megelőzhető, hogy pl. a vékony köröm beakadjon vmibe és fájdalmasan még tovább törjön.
2021. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Kösz a lepontozást....,bocs,hogy segíteni akartam.
2021. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!