Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az európaiaknak miért nem...

Az európaiaknak miért nem olyan szép és dús a hajuk, mint más nemzeteknek?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy az összes többi nemzetnek sokkal erősebb és dúsabb a haja, mint az európaiaknak, pl az ázsiaiaknak, afrikaiaknak, latin, indiai, arab lányoknak, stb. A hajszínük is szebb, itt elég elterjedt az a seszínű, középbarna haj. Ismerek egy lányt, neki nagyon dús és sötét haja van, de kiderült, hogy ő részben arab. Ez miért alakult így? Persze vannak kivételek, de szerintem sokkal több embernek van itt vékonyszálú haja mint máshol a világon.

2021. jan. 24. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Csak a magad nevében beszélj. A seszínű sötétbarna semmivel nem szebb, mint a seszínű világosabb. Szerintem még rondább is. De ugye ez meg az én véleményem. Még szerencse, hogy az európaiaknak az extra világos szőkén keresztül a vörösön át egészen sötétbarna is lehet a hajuk, tehát megint csak nem értem miről beszélsz.


Az szomorú, ha neked csúnya és gyér hajad van, de pont annyi szép hajú európai él a földön, mint ázsiai.


Egyébként az afrkiaiaknak pl. mitől szép a haja? Hogy benne marad a kezedben és szétfoszlik ha megfogod? A néger nők többsége parókát hord, gondolom sejthető miért...

2021. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1: nekem hosszú és dús hajam van, nem csúnya, csak seszínű, viszont ha észreveszed, sok más nemzetnek van erősebb haja és hogy is mondjam, teltebb színe.
2021. jan. 24. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 Mindenhol találni ilyet is, olyat is. A teltebb színnel nem értek egyet, viszont általában a sötétebb haj dúsabbnak HAT, mivel vastagabb szálú. Minél több a pigment a hajban/szőrszálban, annál vastagabb.

Viszont a világosabb hajúaknak meg több hajszála van, csak ezek vékonyabbak.


Általában egyébként a szín a haj minőségével is összefüggésben van. A világosabb haj sérülékenyebb, a sötétebb haj a vastagsága miatt valamivel ellenállóbb.

Viszont egyéni eltérések minden rasszban előfordulnak.

Másrészt Európa része észak, kelet, nyugat, közép és déleurópa is. Mindenhol más a jellemző ilyen tekintetben, plusz a keveredések is módosítanak a haj kinézetén.


Összességében én nem látom így, hogy az általad felsorolt népeknek élénkebb lenne a natúr hajszíne. Közülük is sokan festik a hajukat, használnak póthajat, meg köztük is van, akinek nem szép a haja.


Az európaik hajszíne szerintem pont, hogy különlegesebb, mert itt nem csak sötétbarna/fekete van.


De kérdező, hát neked is szép a hajd, akkor meg mi a téma?

2021. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ázsiaiak? A háromszál hajukkal? Wtf?
2021. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass antropologia temaban (erdekes dolog egyebkent), kisse zavaros amit irtal.
2021. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy megemlítem, hogy a póthajak közt is az európai a legértékesebb, az a legjobb minőségű. Az ázsai, indiai ez után jön. A négerek meg max fizethetnek érte, hogy valaki levágja a hajukat és kidobja a kukába, mert annyit is ér. Ezek tények.
2021. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Magyar vagyok, extra erős nagyon dús, sötét hajam van.

Olyan szinten vastag szálú és sok, és a hugomnak is ilyen, meg a család legtöbb tagjának.


Az indiai haj tényleg a legolcsobb a piacon.....

2021. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem szebb az, csak más! Ráuntál az európai hajra, mert itt nőttél föl, de ha más nezetiségű lennél, a vékony szálú, világos hajért epekednél! :)
2021. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!