Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fenéken lévő pattanásokkal...

Fenéken lévő pattanásokkal tudok kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Elég kellemetlen téma, szóval úgy gondoltam megpróbálom itt.

Pár éve már küzdök a problémával, de csak most kezdett el zavarni igazán.

Nem viszketnek, sőt nem is pattanásnak nevezném, inkább acne szerűségek.

Teljesen elveszi az önbizalmam, valami krémet, vagy akármit tudnátok ajánlani?

(Olvastam már, hogy a szoros nadrágok is okozhatják, de kétlem, hogy ennyire)

18L



2021. jan. 18. 01:23
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha az arcod is pattanásos és arra van rutinod, akkor ugyanúgy használhatod azokat erre a területre is. Esetleg a tusfürdőt elhagyhatod ezen a részen és szép összetevőjű lemosóval és moshatod. Pl a CeraVe SA smoothing cleanser nevű lemosója jó lehet, ez pattanásos bőrre való. Csinálhatod azt is, hogy zuhanyzás/fürdés közben A lemosóval megfürdesz, utána azealinsavas szérumot vagy krémet raksz fel Pl. G&G aAPAD és a végén testápolót. Pl Mixa Atopiance testápoló. Vagy pedig akneroxidot felkensz fürdés előtt, rajta hagyod 5-10 percet, aztán lemosod a lemosóval és hidratálsz a testápolóval. :D
2021. jan. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szuper ^.^

Az arcom egyébként nem pattanásos, nem is volt soha. Szép tiszta az arcbőröm.

2021. jan. 18. 02:53
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Befülled, fázik, irritálja a nadrág.
2021. jan. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
61%
Ugyanúgy érdemes ápolni, mint az arcot. Az első jókat ír, de igazából a Cerave SA meg heti 1-2szer egy dörzsi kefe zuhanyzáskor és egy könnyű hidratáló testápoló (a Cerave SA családnak olyanja is van) szerintem elég, ha nem akarsz drágább szérumokat a fenekedre kenni :D
2021. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a nadrág/ alsónemű anyaga miatt, vagy a mosószered miatt lehet, lehet érdemes lenne szenzitív mosószerre váltani és az öblítőt elhagyni legalább alsóneműk esetén. (dm sajátmárkás pl tök jó)


Amúgy tusfürdő helyett inkább valami SLS- és illatanyagmentes, bőrph-hú lemosót használnék, mondjuk CeraVe lemosók vagy babylove waschbalsam vagy Jessa sensitive intimmosakodó.

Testápolóból szintén illatanyagmentesre váltanék, lila mixa vagy CeraVe-k jók lehetnek.

Akneroxidot semmiképp nem használnék, mert azért van rá esély, hogy lemosásnál intim területre folyik. Én BHA-t használnék rá, ha az eddigiek nem segítettek, Revox szalicilsav, vagy COSRX BHA kapható a dm-ben is. Heti három este elég fürdés után vékonyan felkenni, majd ha beszívódott, mehet a testápoló.

2021. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!