Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem bírok az arcápolási...

Nem bírok az arcápolási rutinommal, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Reggel tonik:

[link]


Este pedig ilyen sorrendben

[link]

[link]

[link]

Csak az orrkörnyékre:

[link]


Utána pedig újra tonik:

[link]


Zsíros arcbőröm, de mióta ezt a rutint követem, néhány területen mar száraz, viszket. Ennek ellenére az utóbbi 3 napban lett 2 pattanásom, az egyik fél centire az orrom száraz részétől és egy a zsírosabb homlokomon. A száraz részre gondoltam hogy estére felkenem a cerave sa hidratálóját.

A másik hogy vannak olyan bőrhibáim, amik minthaa egy miteszer lenne egy fehér domb közepén, de egyszerűen lehetetlen kinyomni.

Ajánlátok valami terméket amit használnom kéne vagy ez a rutin így egynek elmegy?


2021. jan. 15. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Jaj.... :( válts át vmi bőrkímélő termekcsaladra, mert valószínűleg ezekben a termékekben van vmi szárító anyag (alkohol szokott lenni többnyire), ami még a zsíros arcbőrt is sivataggá teszi, viszont a zsírosodás gyökerén nem segít. Bioderma kezdésnek, árban sem vészes és szinte mindenhol lehet kapni. Menj el egy nagyobb gyógyszertárba, ahol nyújtanak bortanacsadast is, fognak tudni segíteni, pontosan milyen termékre van szükséged és termékmintát is adnak, nem kell egyből megvenned mindent.
2021. jan. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Jaj ne haragudj, de ez a rutin csak ártani fog neked. :(

Olvasd el itt az első válaszom:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


viszont, ha kinyomhatatlan fehér pattanásaid vannak, akkor nézz utána, hogy nem malassezia folliculitis, azaz fungal acne-e. ez egy olyan gomba, ami a fejbőrünkön él, de el tud szaporodni az arcon és kis puklikat okoz. Erre csak bizonyos összetevőket szabad használni, skinsmart-on utána tudsz olvasni, hogy lehet kezelni.

Ha nem javul a helyzet, akkor mindenképp menj el bőrgyógyászhoz, itt látatlanban csak az alapokban tudunk segíteni, komolyabb probléma esetén ez nem segít.

2021. jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Annyit még hozzátennék, hogy a fehér cuccok simán lehetnek whitehead-ek is, akkor viszont majd AHA hámlasztóra lesz szükséges, de ez ilyen agyonsérült barrierrel nagyon nem aktuális.

Gyanítom, nagyon megviselte a bőröd ez a rutin, szóval lehet érdemes lenne este valamilyen regeneráló cica arckrémet használnod, mondjuk La-Roche Posay cicaplast baume b5 vagy mica cica-creme, mielőtt aktív hatóanyagokat próbálnál bevezetni. (ez kb egy hónapot jelent általában, de egyénfüggő)


Második válaszoló voltam.

2021. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát az hogy nagyon megviselte durva, nem gondolnám hogy borzalmas lenne a rutinom. Konkrétan mi a baj vele?
2021. jan. 15. 10:27
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem megsérteni akartalak, de tényleg tönkre fogja tenni a bőröd ez a rutin hosszútávon. Fő problémák:

- a reggeli tonikod gyakorlatilag parfümös víz, a glicerin jó cucc benne, de nem éri meg használni ennyi potenciális irritatív összetevő mellett.

- reggel legalább egy sima langyos vízes vagy géles arcmosás ajánlott lenne

- nem használsz fényvédőt, pedig az az egyik, ha nem a legfontosabb egy rutinban

- este nem tisztítasz megfelelően, de cserébe túltisztítod a bőröd. ezt mindjárt kifejtem

- bőrradír egy merénylet gyakorlatilag, mikrosérüléseket okoz a bőrön, amik konkrétan pici sebek, gyögyörű táptalaj a baktériumoknak

- a második tisztítódban SLS van, ami egy nagyon erős felületaktív anyag, bántja a lipidréteged, tehát lemosol olyan olajokat is, amikre a bőrödnek szüksége van a normális működéshez.

- erre rádobsz még egy tisztítót, miért? ez is SLS-es, ráadásul minden parfümös is.

- az esti tisztítás tényleg két lépésből ajánlott, hogy álljon, de az első egy olajos tisztító vagy micellás víz, a második egy gyengéd de hatékony vízalapú lemosó

- erre még ráraksz egy agyagos maszkot, ami alapjában véve nem lenne baj heti egyszer, de nem ez, ebben mentol is van, szintén erősen potenciális irritatív összetevő.

- mindezek után nem hidratálsz, pedig mindegyik termék durván szárít. nem csoda, hogy zsíros a bőröd, túlkompenzál, mivel vizet nem tud termelni, zsírt fog. a zsíros bőrt is erősen hidratálni kell.

- de még ha ez nem lenne elég, felraksz egy tonikot, aminek a második összetevője az alkohol denat. ez borzasztó káros a bőrödnek.


hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Ennél még az is jobb lenne, ha napi kétszer üres melegvízzel lemosnád az arcodat.


A bőrradírt égesd el. A legrosszabb amit a bőröddel tehetsz.

Javaslom a következőt.

Szerezz valamilyen olajos alapú lemosót, pl olajos micellás vizet. Este először az olajos lemosóval mosd le a bőröd, utána jöhet 1! darab a fenti lemosó gélek közül. Utána valamilyen finom hidratálás kell, javaslom a Benton aloe verás termékeket. (Én is azt használom.) Ha tudsz venni valahol tiszta aloe vera gélt, az szuper.

Azokat a tonikokat felejtsd el.

2021. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Minek ez a sok alkoholos, szulfátos, parfümös tonik/lemosó? Csak túltisztítod az arcod, ami emiatt kiszárad és több zsírt fog termelni.

Az ilyen Garnier, Balea, meg társai drogériás cuccokat el kell felejteni, tele vannak bőrre ártalmas összetevőkkel.

A hidratálás pedig a legfontosabb!

Ajánlom én is az Uriage, LRP, Bioderma termékeket, de közülük is olyat, amiben nincs szulfát, alkohol stb...

De lehet natúr termékekkel is próbálkozni (Natics, Pompom, Happyskin...).

2021. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A lakóhelyem környékén csak DM-es termékek elérhetőek 😅 A patika kisebb covid-party, szóval egy ideig kerülném, hogy odamenjek. De őszintén nem is szívesen járok az ittenibe, tanácsadás meg ilyenek, jó vicc :D Ha azt mondom hogy hozzon 2db centrum nőknek-et, odahoz egy centrum energyt, ilyen a színvonal.. ha meg mondod hogy bocsi nem azt kertél akkor te vagy a bunkó :D

Olvastam itt válasznak ezt a lemosó gélt, ez drogériás, ennek ellenére jó lehet?

[link]


És amit nem kell lemosni, mint a tonikot, csak olyat tudok reggelente használni, mert a fűtés csak estére kapcsol be. Ilyesmiből nincs is olyan, ami nem árt a bőrnek?


A pompom termékekkel szemeztem egy ideig, azok közül ilyenn vegyes~zsíros bőrre mit ajánlasz?

2021. jan. 15. 16:11
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

2-3-5 válaszoló vagyok, raktam egy linket egy másik válaszomról, ott csak dm-es ajánlásaim vannak, amiket tudatos bőrápolók is nyugodt szívvel használnak.

Reggel le kéne mosnod az arcod mindenképp vízzel.


Én személy szerint a pompom termékeket nem ajánlanám, elég drága ahhoz képest, hogy nem mindig van tele hatóanyaggal, meg nekem ez a sok növényi meg virág-kivonat se a kedvencem, ezeknél azért vannak néha hasznosabb összetevők. Ennyi pénzért sokkal jobb termékeket is találnál szerintem.

2021. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
7: azert ez így nem igaz, sokszor az olcsóbb termékek kenterbe verik a tízezres krémeket is. Nem kell kizárni a drogériás termékeket teljesen, csak ki kell tapasztalni melyik a jó a borunk számáram
2021. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!