Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen vitamint szedjek a...

Milyen vitamint szedjek a zsíros, öregedő bőrömre?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem kívülről kell ápolni a bőrt. A zsírosságot mindenképp.

Ha szedni szeretnél valamit, akkor én kollagént ajánlok, de ez oda fog jutni a szervezetben, ahol szükség van rá.

2021. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Canaan ***** válasza:
34%

Vitamint sajnos nem tudok ajánlani viszont a zsíros bőrre én kaptam karácsonyra egy szappant ami csodákat művelt a zsíros bőrömmel.

Manna szappan ha jól emlékszem már a dm-ben is kapható. Nekem 1 hét használat után már alig zsírosodik a fejem előtte meg egy hosszabb nap után csillogott ezerrel.

Hidratáló krémnek meg Neutrogena- Hydro Boost Water Gel-t ajánlom. Kifejezetten jó zsíros bőrre és sokat javít az arcbőr minőségén.

2021. jan. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most rendeltem a Nutriversumtól kollagén tablettát és kollagén + hyaluron tablettát. A hyaluron tablettát szedem egy hete kb (igaz, a napi 4 ajánlott helyet csak 2 darab tablettát). Még nincsenek róla tapasztalataim, de remélem jó lesz így is (hajhullás és porcerősítés miatt szedem elsősorban).

2021. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kollagén nagy része hatástalanná válik, mert megemésztődik az emésztőrendszerben. Ezért por kiszerelésű kollagén ajánlott, minimum napi 10 gramm (10.000 mg). Illetve Q10 szintén nagy ellensége az "öregedésnek", de napi 3-400 mg.

#Rosewood Pont, hogy belülről lehet a legjobban hatni a bőrre, már csak azért is, mert a bőrön jelennek meg először az emésztőrendszeri vagy belgyógyászati eltérések. Pl. arcbőr gyulladásainál (pattanás, rozacea stb.) első körben szokták javasolni a cukrok, gyorsan felszívódó szénhidrátok és tejtermékek elhagyását.

2021. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, azt megkérdezhetem, hogy a kollagén por miért jobb, mint a tabletta? Máshogy szívódik fel?


Még a kollagén liquid-en gondolkodtam, hogy érdemes lenne kipróbálni.


#3

2021. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy tablettába nem fér bele 10 gramm, azért. Maximum 1-2 gramm fér bele, de már akkor elég giga darabról van szó. Van a csirkekollagén, amiből kevesebb is elég, mert nem hat rá az emésztés, de annak nincs olyan széles hasznosíthatósága, mint az 1-es típusú kollagéneknek, inkább csak a porcokra korlátozódik. Az "univerzálisabb" kollagénekből pedig nagyobb adag kell, hogy ne emészd meg az összeset, mielőtt hatna.
2021. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

1: Innen látszik, mennyire szakértője vagy a témának, de azért mindenhova írod a tanácsaidat. Pont, hogy a bőrt belülről lehet a legjobban táplálni! Kenhetsz rá akármit, ha keveset iszok például.

Jól írták előttem, kollagén por és hyaluron.

2021. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Itt az volt a kérdés, hogy milyen vitamint szedjen. Köztudott, hogy a C-vitamin anti-aging hatású, az is, hogy a B3-vitamin szabályozza a faggyút. Vannak C-vitaminos és B3-as szérumok is. Sőt a retinol is az A-vitamin egyik fajtája, ez is anti-aging. De ezek nem ugyanazt a hatást érik el szérum formájában, mint tabletta formájában. Hiába szedünk C-vitamin tablettát, az nem lesz olyan hatással a bőrre, mint egy C-vitamin szérum. Tehát jobb ezekkel kívülről ápolni az arcot. (Nem mindegy, hogy a B3-vitamin lenyeled, vagy egyből az arcodra rakod, ahol azonnal elkezdheti szabályozni a zsírosodást.)

#4, persze ez így van, de ez tök más téma, és sehogy se jön a vitaminos kérdéshez. Illetve ha valamit el kell hagynunk pattanások miatt (a kérdésben pattanások se voltak), pl a szóját, akkor azt el kell hagyni. A bőrnél nem az van, hogy egyél meg minden nap 3 narancsot, mert tele van C-vitaminnal, hanem az, hogy hagyd el a szóját, mert nem bírja. Tehát itt azt kell nézni, hogy mit nem bír, és azzal tesz jót az ember ha elhagyja, nem azzal ha gyümölcsökkel zöldségekkel táplálja. Tudom, hogy ilyet te se írtál, de így kerülsz közelebb ahhoz amit én írtam először válasznak.

#7, sehol sem állítottam, hogy szakértő vagyok. Illetve ihatsz 3 liter vizet egy nap, ha a bőröd vízhiányos, attól nem lesz hidratált. Azon hidratálóval lehet javítani, főleg ha éjszakára viszed fel, amikor amúgy is sok vizet veszít a bőr, a hidratáló pedig megfogja. Sőt ha alá raksz hialuronsavat akkor meg főleg ragyogó, hidratált, élettel teli bőrrel ébredsz. Másrészt igen, nem véletlenül nem név nélkül válaszolok. Írhatnék minden kérdéshez anonimként, de úgy mi értelme van? Így legalább aki látja az egyik válaszom az egyből utána tud nézni egy másiknak is, és eldöntheti, hogy megfogadja-e vagy sem. De emiatt személyeskedni vicc szerintem. Az utolsó amit hozzátennék, hogy a hasznos válasz szerinted is a kollagén amit én is írtam. A legtöbb kollagén porban pedig benne van hialuron is. Úgyhogy nem értem mi ez az ellenszenv felém.

2021. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!